Samsung Dört Yıllık Cihazına Güncelleme Getirdi!

Samsung Dört Yıllık Cihazına Güncelleme Getirdi!
Dört yıl önce piyasaya çıkan Samsung Galaxy S9 serisi, 50'den fazla güvenlik açığını gideren bir güncelleme aldı. Çoğu telefon üreticisi gibi Samsung da amiral gemisi, orta seviye, giriş seviyesi vb. gibi bölümlere ayrılmış çeşitli akıllı telefon segmentlerine sahiptir. Cihazlar sadece ekran, işlemci, depolama ve pil kapasitesi gibi özellikler açısından değil, elbette tasarım açısından da farklılık gösteriyor. Tüm merak edilen detaylar en ince ayrıntısına kadar haberimizde…

Samsung için güncelleme konusu kritik

Android cihazlar bazen uzun süreli güncelleme almadıkları için eleştirilirken, Samsung'un amiral gemisi akıllı telefonları sürekli olarak güncelleniyor. İşletme daha önce tüm yeni akıllı telefonlara (amiral gemisi olmasalar bile) 3 yıllık Android güncellemeleri ve 5 yıllık güvenlik güncellemeleri sağlamaya karar vermişti.

samsung-9-telefonuna-android-12-guncellemesi-yayinladi-1.webp

Samsung Galaxy S9 serisi yeni bir güncelleme aldı

Alınan bilgilere göre, Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ için Mart 2022 güncellemesi Almanya'da yayınlandı. G96xFXXUHFVB4 yapı numarasına sahip güncelleme ile 50'den fazla güvenlik açığı düzeltildi, birkaç yazılım sorunu çözüldü ve telefonun sistem performansı iyileştirildi. Mart 2022 güvenlik güncellemesini yüklemek için telefonunuzdaki Ayarlar > Yazılım güncelleme bölümünü açın ve "Güncellemeleri kontrol et" düğmesine dokunun. Aynı zamanda internetten araştırma yaparak bulabileceğiniz yazılım dosyasını cihazınıza indirip kurabilirsiniz. Fakat bu prosedürün tehlikeli olduğunu belirtmemiz gerekir. Galaxy S9 serisi, işletim sistemi olarak Android 8.0 Oreo ile dört yıl önce piyasaya sürüldü. 2019'un başında akıllı telefonlar, Android 9 Pie tabanlı One UI kullanıcı arayüzünü aldı. 2020 yılı geldiğinde, Galaxy S9 ve S9+ müşterileri Android 10 tabanlı One UI 2 güncellemesini almaya başladı.

Samsung

Samsung, telekomünikasyon endüstrisinde cep telefonları söz konusu olduğunda telefon üretimi ve satışında pazar lideridir. Ar-Ge'ye yapılan büyük yatırım, üretim ve modellerinin kullanıcının isteklerine göre organize edilmesi ve yüksek teknolojili cihazların erişilebilir oranlarda üretilmesi, telekomünikasyon sektöründeki bu atılımın bu kadar kısa sürede gerçekleşmesinin sebepleridir. Ayrıca unutulmaması gereken bir diğer konu ise, Samsung, IBM'den sonra en çok patente sahip şirkettir.

samsung-9-telefonuna-android-12-guncellemesi-yayinladi-2.webp​​​​​​​

Son Haberler