Samsung Galaxy Flip 3 Özellikleri Nedir? Galaxy Flip 3 Fiyatı Dudak Uçuklatıyor!

Samsung Galaxy Flip 3 Özellikleri Nedir? Galaxy Flip 3 Fiyatı Dudak Uçuklatıyor!
Samsung'un katlanabilir akıllı telefon serisi Galaxy Flip'in son modeli geçtiğimiz haftalarda çıkmıştı. Telefonun çıkışından sonra Galaxy Flip 3'ün...

Samsung'un katlanabilir akıllı telefon serisi Galaxy Flip'in son modeli geçtiğimiz haftalarda çıkmıştı. Telefonun çıkışından sonra Galaxy Flip 3'ün fiyatı da merak edildi. Özelliklerine denk gelebilecek şekilde fiyat konulmuştu. Fakat ülkemize gelen fiyat çok daha farklı oldu. Çeşitli vergiler ve kâr payları gibi nedenlerden ötürü uluslararası fiyatın çok daha üstünde bir değer karşılaştık. Sizler için incelediğimiz telefonun özellikleri ve çeşitli detaylarını paylaşacağız. Ayrıca, telefonu satın almak istenler için Galaxy Flip'in ilk telefonuna nazaran daha uyguna satıldığını belirtelim. Bu da güzel bir gelişme diyebiliriz. Çünkü Samsung, piyasanın enlerinden olabilecek bir model çıkardığı için fiyatı biraz yüksek tutmuştu.

Samsung Galaxy Flip 3 Özellikleri

Telefonun ekran özelliği çok merak edildi. 1080 x 2640 px 6.7 inç ekranıyla dikkat çekiyor. Yonga seti bakımından gücünü Snapdragon'dan alan telefon, bu haliyle performansta sınırları zorlayacağınızın garantisini veriyor. Snapdragon 888 5G'niin kullanıldığını belirtelim. İşlemciyle ilgili merakı giderdikten sonra sırada RAM ve depolama alanı gibi özellikler bulunmakta.  8 GB RAM ve 128 GB hafızası ile sizi uzun vadede idare edebilecek bir telefonla karşınızdayız. Samsung Galaxy Flip 3'ün ön kamerası 10MP arka kamerası ise 12MP. Dolayısıyla telefonun kamera özellikleri katlanabilir olduğundan ötürü biraz daha düşük. Yine de kaliteli sonuçlar verdiğini söylemeliyiz. Çünkü sahip olduğu teknoloji çok daha farklı. Pil gücü bakımından da 3300 mAh değerinde. 20W hızlı şarj kablosu sayesinde kısa süre içerisinde tam olarak şarj edebilirsiniz. Ancak kablosuz şarj için 11W gibi bir güçten söz ediyoruz. Her halükârda telefonunuz hızlı şarj olacak. Tüm bu detaylar telefonun yalnızca belirli özelliklerini yansıtıyor. Çünü çeşitli kullanımlarda katlanabilir telefonun daha etkili olduğunu göreceksiniz. Pek çok alanda kullanabileceğiniz katlanabilir telefonların, gelecek yıllarda daha üst düzey özelliklerle karşımıza çıkması beklenmekte.

Galaxy Flip 3 Kaç TL? 

Galaxy Flip 3'ün fiyatı beklentilerin de üzerinde. Model, güncel olarak ortalama 12.500 TL civarlarında satılıyor. Bu da demek oluyor ki telefonun normal seviyelere inmesi biraz daha zaman alacak. Çünkü seri ilk çıktığında 14 bin TL'yi aşkın bir fiyatlandırmayla karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise daha düşük ancak yeteri kadar da az değil. Gayet yüksek bir fiyata satılıyor. Samsung'un bu konuda kendini biraz daha geliştirmesi ve kullanıcı deneyimini artırmak amacıyla kendi maliyetini de düşürmesi gerek. 2022 yılında katlanabilir telefon konusunda çok daha fazla örnekle karşılaşacağız. Bu örnekler neticesinde telefonların ortalama fiyatları da düşecektir. Rekabetin arttığı noktada fiyat ve performans bakımından şirketler elinden geleni yapıyor. Bu durum en çok kullanıcılara yaramakta.

Son Haberler