Samsung Galaxy S22 FE Hakkında Detaylı Bilgiler Geldi!

Samsung Galaxy S22 FE Hakkında Detaylı Bilgiler Geldi!
Tanıtım tarihi belli olmayan yeni ürün Samsung Galaxy S22 FE hakkında ilk bilgiler kısa süre önce geldi...

Samsung yeni ürününe daha titiz yaklaşıyor

Samsung, geçen ay düzenlediği Galaxy Unpacked etkinliğinde Galaxy S22 ve Galaxy Tab S8+ modellerini tanıttı. Şirket, yakın zamanda merakla beklenen Galaxy S22 FE üzerindeki çalışmalarına başladı. Kısa süre önce akıllı telefonun teknik özelliklerinden bazıları ortaya çıktı. Bilindiği üzere ocak ayında kullanıcı karşısına çıkan Galaxy S21 FE, küresel çip krizi başta olmak üzere birçok nedenden dolayı çok kez ertelendi. Bir dönem iptal edildiği konuşulan cihaz, geç de olsa çıkış yaptı. Samsung, aynı durumun Galaxy S22 FE için de yaşanmaması için daha titiz bir çalışma sürdürecek ve teknik özellik bakımından da kullanıcıları şaşırtacak sürprizler yapacak.

galaxy-s22-fe-1-660x396.jpg

Samsung Galaxy S22 FE modelinin teknik özellikleri

Sektörde ürünler hakkında verdiği ön bilgiler ile ön plana çıkan ”It’s fat”, tanıtılması merakla beklenen Galaxy S22 FE ile ilgili önemli gelişmeler paylaştı. Buna göre cihaz; Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 ve Exynos 2200 işlemcilerinin aksine MediaTek Dimensity 9000’den güç alacak. Bu işlemci, 4 nm fabrikasyon süreci ile üretildi. Bir adet 3.05GHz Arm Cortex-X2 performans, üç adet 2.85GHz Arm Cortex-A710 ve 4 adet 1.8GHz Arm Cortex-A510 verimlilik çekirdeklerine sahip. Grafik arabirimi tarafındaysa 10 çekirdekli Arm Mali-G710 karşımıza çıkıyor. Bunun dışında Galaxy S22’ye benzer ekran boyutlarında, 50 Megapiksel çözünürlüğünde ana kamera ve 4.500 mAh’lik bir pille karşımıza çıkacak.

samsung-galaxy-s22-fe-hakkinda-ilk-sizintilar-ortaya-cikti.webp

Samsung bugüne kadar nasıl bir teknoloji üretti?

Telekomünikasyon sektöründe cep telefonları ile rekabete halinde olan Samsung, telefon üretimi ve satışında ilk sıradadır. Ar-Ge yatırımının fazla olması, ısa sürede bu sektörüde iddialı bir çıkış yapmasını sağladı. Aynı zamanda üretiminde ve modellerinde kullanıcıların isteklerini ön planda tuması ve uygun fiyata yüksek teknolojili cihazlar üretmesi de bu sebeplerin arasına giriyor. Samsung, 1938 yılında Lee Byung-Chul tarafından kurulmuştur.Güney Kore merkezli bir şirkettir. Yönetim Kurulu Başkanı Lee Kun-Hee'dir. Samsung çeşitli şirketlerden oluşan bir gruptur. Bunlardan en önemlisi, Samsung Electronics'tir.

Son Haberler