Samsung Galaxy S22, S22+ ve S22 Ultra! Hangisini almalı, farkları neler?

Samsung Galaxy S22, S22+ ve S22 Ultra! Hangisini almalı, farkları neler?
Samsung'un yeni Galaxy S22, S22+ ve S22 Ultra modelleri, Android hayranlarına telefonlarını yükseltirken sağlıklı ve yeni bir seçenek sunuyor. Peki hangi telefon sizin için en uygun? İşte cevabı

Her üç telefon da aynı Qualcomm Snapdragon işlemciyi kullanıyor, Android 12 çalıştırıyor ve oldukça yeterli bir kamera kurulumlarına sahip. Tabii ki, ekran boyutu ve kamera sayısı gibi bazı önemli farklılıklar ve hatta satın alma kararı vermenize yardımcı olacak bir S Pen var. Yeni bir Galaxy S22 satın alacaksanız hangi cihazı niçin tercih etmelisiniz tek tek açıklıyoruz.

Yeni bir telefona çok para harcamak istemiyorum diyorsanız

Galaxy S22, Samsung'un üç yeni telefonunun en ucuzu. 128 GB depolama alanına sahip S22, 799 dolardan başlıyor. S22+ 999 dolardan, S22 Ultra ise 1.199 dolardan başlıyor (Amerika için tavsiye edilen satış fiyatları). Açık olmak gerekirse, S22 ve S22+, genel boyutunun yanı sıra hemen hemen aynı telefonlar. S22+'ı öne çıkaran ise biraz daha büyük bir pil ve 45W hızlı şarj özelliği. S22 ile aynı kamera, işlemci ve ekran teknolojisine sahiptir. Yani daha az ödeyerek kötü bir telefon almazsınız.

Küçük telefonlar daha iyi diyorsanız

Galaxy S22 6.1 inç ekran boyutuyla, S22 serisindeki en küçük telefon. Serideki "en küçük" telefon olmasına rağmen, hiçbir şekilde küçük bir telefon değil bunu belirtelim. Size bir video izlemek, bir sonraki Kindle kitabınızı okumak veya TikTok akışınızı gözden geçirmek için yeterli ekran alanı sağlıyor. Aslında, hem ekran boyutu hem de genel olarak Apple'ın iPhone 13 ve iPhone 13 Pro ile neredeyse aynı boyutta.

Büyük ama çok büyük olmayan bir ekran istiyorum

S22+, 6,6 inç ekrana sahip olduğundan, S22'nin 6,1 inçlik ekranından daha büyüktür, ancak S22 Ultra'nın 6,8 inçlik ekranından daha küçük ve yönetimi daha kolaydır. Standart Galaxy S22 gibi, S22+ da Instagram beslemelerine göz atarken veya oyun oynarken ekran yenileme hızını ayarlayan 120 Hz hızlı bir ekrana sahiptir ve ekranda ne varsa her zaman pürüzsüz görünmesini sağlar.

S22+ ve S22 Ultra arasındaki bariz tasarım farklılıklarının yanı sıra, S22+, Samsung S Pen kalemi için destekten yoksundur. El yazısıyla yazılmış küçük notlar almak sizin için elzem değilse, kendinize bir iyilik yapın ve S22+ ile 200 $ tasarruf edin.

Büyük bir ekrana sahip olmalı diyorsanız

Galaxy S22 Ultra, Samsung'un en pahalı telefonu, ancak bunun nedeni, aynı zamanda Samsung'un 2022'nin başındaki ürün serisinin en iyisi olması. 1Hz ila 120Hz arasında uyarlanabilir yenileme hızına sahip büyük bir 6.8 inç ekrana sahip. Statik metin içeren uzun bir makale okuyorsanız, pil ömründen tasarruf etmek için ekran 1 Hz'ye düşürebilir veya oyun oynarken 120Hz'e çıkarabilirsiniz.

En iyi kameraya ihtiyacınız varsa

Çok fazla fotoğraf ve video çeken biriyseniz ve Samsung'un sunduğu en iyi kamera deneyimini istiyorsanız, S22 Ultra'nın 40 megapiksel ön kamerası ve dört arka kamerası tam da bu iş için biçilmiş kaftan. Ayrıca 100x'e kadar yakınlaştırma sağlayabiliyor.

Daha fazla ayrıntı isteyenler için, 12MP ultra geniş kamera, 108MP geniş açılı kamera ve biri 3x optik zoomlu, diğeri 10x optik zoomlu iki adet 10MP telefoto kameraya içermektedir.

Galaxy Note hayranı mısınız

Galaxy S22 Ultra, aslında Samsung Galaxy Note'un modernize edilmiş bir versiyonudur. S Pen kalemi gibi bir Note akıllı telefonda bulacağınız tüm özelliklere sahiptir. Ekranda not almak veya fikirler çizmek için S Pen'i kullanın. Ayrıca telefonunuzu uzaktan kontrol etmek için kalemi sihirli bir değnek gibide kullanabilirsiniz. Hatta el yazısı notlarınız standart metine bile dönüşebilir.

galaxy-s22-karsilastirma.jpg

Son Haberler