Galaxy S22 GPS özelliği neden çalışmıyor! Samsung'dan açıklama geldi

Galaxy S22 GPS özelliği neden çalışmıyor! Samsung'dan açıklama geldi
Geçtiğimiz ay tanıttığı Galaxy S22 modelinin Gps özelliğinin çalışmamasına dair yorumlar yağdı. Samsung çalışmayan özelliği hakkında önemli açıklamalarda bulundu..

Samsung, geçtiğimiz ay Galaxy S22 serisini tanıttı. Özellikleri ve tasarımıyla kullanıcılardan olumlu geri dönüşler almayı başaran seri, satış rakamlarında da şirketin yüzünü güldürmeyi başarmıştı.

Akıllı telefonlar, merkezi Güney Kore’de satışa çıktığı ilk gün 300 binden fazla sattı. Bunun dışında 14 ila 21 Şubat tarihleri arasındaki sekiz günlük sürede 1 milyonun üzerinde satış yaparak 2017’de çıkan Galaxy S8 serisine ait 11 günde 1 milyonluk satış rekorunu kırmayı başardı.

Samsung Galaxy S22 serisi, özellikleri ve tasarımıyla sektörde olumlu bir izlenim bıraksa da geçtiğimiz günlerde Ultra modelinde yaşanan GPS sorunları ile gündeme gelmeye başladı.

samsung-galaxy-s22-galaxy-s22-galaxy-s22-ultra-maintenant.jpg

SAMSUNG SORUNU KABUL ETTİ

Galaxy S22 serisi tanıtıldığı tarihten beri olumlu dönüşler almaya devam ediyordu. Son dönemde seri hakkında yapılan yorumlar arasında Ultra modelinde GPS özelliğinin çalışmadığı yer aldı. Bu sorunla karşılaşan kullanıcıların ortak noktada buluştuğu konu ise Galaxy S22 Ultra’nın ilk kez kurulduktan sonra veya uzun süreli kullanılmadığı zamanlarda GPS özelliğinin hiçbir şekilde çalışmaması ve Google Haritalar gibi GPS kullanan uygulamaların ”GPS bulunamadı” şeklinde hata vermesiydi.

Kullanıcılar, ağ ayarlarını sıfırlama, format atma ve yeniden başlatma gibi yöntemleri denese de büyük bir kısmında işe yaramadı. Daha çok Exynos 2200 işlemcili modellerde görülen bu sorunla ilgili geçtiğimiz saatlerde Samsung’dan önemli bir açıklama geldi.

Samsung forum moderatörü, bazı Galaxy S22 Ultra modellerinde GPS özelliğinin düzgün çalışmadığını doğruladı. Aynı zamanda sorunu çözecek bir yazılım güncellemesi üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Sorunu çözmesi beklenilen güncellemenin ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil.

Son Haberler