Samsung Galaxy Watch 4 Özellikleri Dudak Uçuklattı! Eski Watch Model Sahipleri Üzülebilir!

Samsung Galaxy Watch 4 Özellikleri Dudak Uçuklattı! Eski Watch Model Sahipleri Üzülebilir!
Samsung, Galaxy Watch 4 ile akıllı saat alanında adeta devrim yaratmaya başladı. Çünkü Galaxy Watch 4'ün sahip olduğu işletim sistemi Google ile anlaşmalı...

Samsung, Galaxy Watch 4 ile akıllı saat alanında adeta devrim yaratmaya başladı. Çünkü Galaxy Watch 4'ün sahip olduğu işletim sistemi Google ile anlaşmalı şekilde ortaya çıktı. Google ile yaptığı bu anlaşmadan fazlasıyla kârlı çıkacağa benziyor. Çünkü daha önce kullanmış olduğu Tizen OS'un yeteri kadar donanımlı ve gelişmiş olduğu düşünülmüyordu. Başarılı şirketin bu hamlesinden sonra akıllı saat tanıtımı yapıldı. Unpacked etkinliğinde Galaxy Watch 4 fırtınası esti. Özellikle de PlayStore özelliği görenleri sevindirdi.

Google PlayStore'ye Girilebiliyor

Samsung Galaxy Watch 4 ile Google PlayStore'ye girmek hayal olmayacak. Bu anlamda ilkleri yaşayan bir ürün olduğu söylenebilir. İşletim sistemini de ilk kullanan Galaxy Watch modeli olmanın haklı gururunu yaşıyor. Ancak model için verilen müjdeli haberden sonra eski modelleri kullananlar biraz üzüldü. Çünkü yapılacak güncelleştirmelerle ilgili yeni bir açıklama yayınlandı. Bu açıklamaya göre ise Galaxy Watch 4'te kullanılan WearOS 3'ün eski modellerde kullanılıp kullanılmayacağıyla ilgiliydi.

WearOS 3 Eski Modellerde Olmayacak

Galaxy Watch serisi, yalnızca en son çıkan Galaxy Watch 4'te WearOS 3'ü çalıştıracak. Galaxy Watch 3'te bile WearOS 3'ü göremeyeceğiz. Hal böyle olunca kullanıcılar biraz üzüldü. Çünkü Samsung'un kendilerine güncelleme sözü verdiği ve en az 3 yıl boyunca güncellemelere devam edeceği vurgulanıyordu. Fakat bu güncelleme işletim sistemini kapsamayacak. Bunun yanı sıra çeşitli optimizasyon ve yenilikler anlamında eski sürümlerde güncellemelere devam edilecek.

WearOS 3 Güncellemesi Yapılabilir

Şu an için WearOS 3 güncellemesi mümkün değil gibi duruyor. Ancak önümüzdeki günlerde WearOS 3'ün eski modellere entegre olması için çalışmalara başlanabilir. Ancak modellerde WearOS 3 kullanılmasının bir nedeni de akıllı saatin genel optimizasyonunu ve performansını olumsuz yönde etkileyebileceği. Tizan OS için tasarlandığından ötürü akıllı saatlerde yeni sorunlara neden olabilir. Konuyla ilgili detaylı bilgi verilmediği için Samsung'un hamlesi tahmin edilemiyor. Hızlı ve optimize olan Galaxy Watch 4, bir süre daha piyasada adından söz ettirecektir. Sonraki zamanlarda ise yeni modellerle beraber rakiplerin yeni akıllı saat modelleri konuşulacaktır.

Galaxy Watch 4 Beğenildi!

Galaxy Watch 4 modeli diğer akıllı saat modellerine nazaran daha çok beğenildi. Eski işletim sisteminin değiştirilmesi de performansı fazlasıyla etkiledi. Bu nedenle Google ve Samsung iş birliği, Samsung'un rakiplerine zor anlar yaşatabilir. İşletim sisteminin cihazları fazlasıyla değiştirdiği ve etkilediği belirtiliyor. Buna göre akıllı saatlerde de bir Google üstünlüğü ortaya çıkmaya başladı. Google, Apple gibi markalarla rekabet haline girmiş oldu. Ancak bu mücadelede Samsung'un yanında aldığını da göz ardı etmemek lazım.

Son Haberler