Samsung, Galaxy Watch4 Serisi İçin Üretilen Yepyeni Exynos İşlemcisini Tanıttı

Samsung, Galaxy Watch4 Serisi İçin Üretilen Yepyeni Exynos İşlemcisini Tanıttı
Samsung, akıllı saatin resmi tanıtımından sadece bir gün önce Galaxy Watch4 serisi işlemcisi Exynos W920'yi tanıttı. Yeni işlemci, Samsung Foundry'nin...

Samsung, akıllı saatin resmi tanıtımından sadece bir gün önce Galaxy Watch4 serisi işlemcisi Exynos W920'yi tanıttı. Yeni işlemci, Samsung Foundry'nin en son 5nm sürecini temel alıyor ve iki ARM Cortex-A55 CPU çekirdeği ve ARM Mali-G68 GPU'ya sahip.

Samsung'a göre, yeni işlemci, CPU testlerinde selefi Exynos 9110'dan %20 daha hızlı ve ayrıca 10 kat daha hızlı grafik performansı. Yeni GPU, 960 x 540 piksele (qHD çözünürlük) kadar olan ekranları işleyebilir.

“Akıllı saatler gibi giyilebilir cihazlar artık sadece sahip olunması gereken harika bir alet değil. Samsung Electronics System LSI pazarlama başkan yardımcısı Harry Cho, "Sizi zinde, güvende ve uyanık tutmak için artık yaşam tarzlarımızın büyüyen bir parçası haline geliyorlar" dedi. "Exynos W920 ile geleceğin giyilebilir cihazları, hızlı LTE ile hareket halindeyken bağlantıda kalmanızı sağlarken görsel olarak çekici kullanıcı arayüzleri ve daha duyarlı kullanıcı deneyimleri ile uygulamaları çalıştırabilecek."

Samsung, yeni işlemcinin genel paketinin giyilebilir segmentte şimdiye kadar gördüğümüz en küçük paket olduğunu iddia ediyor. Yeni pakete Fan-Out Panel Düzeyinde Paketleme (FO-PLP) adı verilir ve yeni Exynos W920'nin yanı sıra bir güç yönetimi yongası, LPDDR4 RAM ve eMMC depolamayı içerir. Tüm bunlar, küçük fiziksel alanı mümkün olduğunca verimli bir şekilde kullanmak için birbirine sıkıca entegre edilmiştir. Bu, giyilebilir cihazların daha büyük piller için de yerden tasarruf etmesini sağlar.

Her zaman açık ekranı işlemek için yonga setinde özel bir düşük güçlü Cortex-M55 ekran işlemcisi bulunur. Bu, akıllı saatlerin güç açısından daha verimli olmasını sağlar. Ekran işlemcisinin yanı sıra, açık hava etkinlikleri sırasında hız, mesafe ve rakımı izlemek için kullanılan entegre bir Küresel Navigasyon Uydu Sistemi (GNSS) L1 ile birlikte gelir. Diğer özellikler arasında 4G LTE modem, Wi-Fi b/g/n ve Bluetooth 5.0 bulunur. Yeni işlemci, Google ve Samsung tarafından ortaklaşa geliştirilen yeni Wear OS'yi de destekleyecek.

Yeni yonga seti, 11 Ağustos Galaxy Unpacked etkinliğinde piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy Watch4 serisine güç sağlamak için kullanılacak.

Son Haberler