Samsung Galaxy Z Fold3 ve Z Flip3 Duyuruldu! İşte Detaylar

Samsung Galaxy Z Fold3 ve Z Flip3 Duyuruldu! İşte Detaylar
Samsung, Galaxy Z Fold3 ve Z Flip3'ün örtüsünü kaldırarak popüler ürün serisine bir dizi iyileştirme getiren Galaxy Z serisi katlanabilirlerine en son...

Samsung, Galaxy Z Fold3 ve Z Flip3'ün örtüsünü kaldırarak popüler ürün serisine bir dizi iyileştirme getiren Galaxy Z serisi katlanabilirlerine en son katılanları duyurdu. İki katlanabilir telefondan daha büyük olanı, firmanın ilk ekran altı kamerası, S Pen desteği gibi cihaz için birçok ilki içeriyor. Bu arada, Z Flip3, bir dizi başka iyileştirmenin yanı sıra daha büyük bir kapak ekranı ekler. Her iki cihaz da ilk kez IPX8 su ve toza dayanıklılık derecesine sahip olacak.

Z Fold3, firmanın daha az enerji tüketirken %29 daha parlak olduğunu söylediği gelişmiş bir iç ekranı da beraberinde getiriyor. Hem kapak hem de iç ekranlar artık 120 Hz yenileme hızına sahip ve bu da deneyimi ekranlar arasında tutarlı hale getiriyor. Firma ayrıca, görüntüleme deneyimini iyileştiren ekran altı kamera teknolojisinin getirdiği avantajlara ek olarak, cihazda yapılan güvenilirlik iyileştirmelerinin de tanıtımını yapıyor. Telefoto lens artık optik görüntü sabitleme özelliğine sahipken, üçlü kamera dizisi cihazda neredeyse hiç değişmedi.

Daha önce de belirtildiği gibi bir başka ilginç ek, S Pen desteğidir. Şirket, S Pen Fold Edition ve S Pen Pro adlı Z Fold3 için özel olarak üretilmiş iki yeni S Pen kalemi tanıttı. Kalemler, ekrana zarar vermemek için "kuvvet sınırlama teknolojisine sahip özel olarak tasarlanmış geri çekilebilir Pro ucu" barındırır. S Pen desteğinin eklenmesi, şirketin bu yıl piyasaya sürmeyeceği yeni bir Galaxy Note cihazı arayanlar için ek bir satış noktası olarak geliyor.

Z Flip3'e gelince, kapak ekranı artık "dört kat daha büyük", kullanıcıların bildirimleri görmesine, ekranı vizör olarak kullanmasına ve daha pek çok şeye izin veriyor. Firma, Samsung Pay gibi özellikler için desteğin de ekrana entegre edildiğini ekliyor. Ekranın ön tarafında çift kamera var ve telefon, ana ekrandaki ekran altı kamerayı kaçırıyor ve delikli bir muhafaza ile yetiniyor. Artık 120 Hz'lik bir üniteye sahip olan iç ekran, Z Fold3 ile uyumlu ve daha akıcı bir deneyim sunuyor. Cihaz ayrıca, telefon üreticisinin eğlence tüketimi için harika olduğunu söylediği gelişmiş ses için stereo hoparlörlere sahiptir.

Duyuru kapsamında şirket, cihazların getirdiği çeşitli çoklu görev ve bölünmüş ekran stili avantajlarını da gösterdi. Buna Z Flip3 için daha kolay video görüntüleme ve fotoğrafçılık özellikleri ve Z Fold3'te bölünmüş görünümler sağlayan ve iç ekran içinde daha fazla içeriğin gösterilmesine ve etkileşime girmesine izin vermek için ekran alanının daha iyi kullanılmasını sağlayan Flex Modu dahildir. .

Güney Koreli dev, daha dar en boy oranı sayesinde, iki cihazdan daha büyük olan dış ekranı kullanma kolaylığından da övündü. Ayrıca, kenar panelini bir görev çubuğu biçiminde ana ekrana sabitleme yeteneğinin eklenmesi ve daha fazlası gibi katlanabilir için One UI 3'te yapılan iyileştirmeleri de gösterdi.

Spesifikasyonlara gelince, cihazlar Snapdragon 888 SoC gibi birinci sınıf dahili donanımların yanı sıra Z Fold3'te 12 GB ve Z Flip 3'te 8 GB RAM ile birlikte gelir. Z Flip3 128 GB dahili depolama ile başlar. , Z Fold3 bunu 256 GB'a kadar yükseltir. Tüm özellik sayfasını buradan okuyabilirsiniz. Z Fold3, Phantom Black, Phantom Green, Phantom Silver renklerinde, Z Flip3 ise Gri, Beyaz, Pembe, Krem, Yeşil, Lavanta ve Phantom Black renklerinde, siyah renk ise Samsung'un web sitesine özel olarak sunuluyor.

Galaxy Z Fold3, 1799,99 dolardan başlayan bir fiyatla başlar ve Z Flip3, 999,99 dolardan başlar ve ilk kez 1000 doların altına düşer. Her iki cihaz da bugün ABD, Avrupa ve Kore'de ön sipariş edilebilir ve 27 Ağustos'ta satışa sunulacak. Ek bölgelerdeki kullanılabilirlik daha sonra açıklanacak.

Son Haberler