Samsung, Google Pixel 6 Serisi İçin 5G Modem Oluşturacağı Bildiriliyor

Samsung, Google Pixel 6 Serisi İçin 5G Modem Oluşturacağı Bildiriliyor
Bu ayın başlarında Google, yaklaşmakta olan Pixel 6 ve Pixel 6 Pro'nun Tensor adlı özel olarak oluşturulmuş bir yonga seti tarafından destekleneceğini...

Bu ayın başlarında Google, yaklaşmakta olan Pixel 6 ve Pixel 6 Pro'nun Tensor adlı özel olarak oluşturulmuş bir yonga seti tarafından destekleneceğini açıkladı. Duyuru, arama devinin, önceki Pixel telefonlarına güç sağlayan Qualcomm'un Snapdragon işlemcilerine uzun süredir olan güveninden ayrıldığını işaret etti.

Şimdi, Reuters'in yeni bir raporu, Google'ın Amerika Birleşik Devletleri'nde satılacak Pixel 6 cihazları için kullanılacak 5G modem açısından Qualcomm'u Samsung ile değiştirdiğini gösteriyor. Google, Qualcomm'dan yavaş yavaş uzaklaştığından, rapor sürpriz değil. Aslında, Google ve Samsung, yazılım bileşenleri de dahil olmak üzere yeni nesil Pixel telefonların çeşitli yönleri üzerinde işbirliği yaptı.

Google'ın Güney Koreli teknoloji devi ile sözde ortaklığı, firmanın hücresel bağlantı donanımını Qualcomm'un baskın oyuncu olduğu ABD'ye getireceği için Samsung'un modem teknolojisi için büyük bir artışa işaret ediyor. Samsung'un bile akıllı telefonlarının ABD sürümleri için çip ve modem tedarik etmek için Qualcomm'a güvendiğini belirtmekte fayda var.

Rapor ayrıca Samsung'un 5G modeminin mmWave bağlantısına sahip olacağını ve Google'ın daha önce en yeni amiral gemisi akıllı telefonlarının bu yüksek frekans bandını da destekleyeceğini doğruladı. Ancak, hem Google hem de Samsung raporda anne olmaya devam ediyor.

Son Haberler