Samsung GOS problemini kabul etti: "Uygulamaları yavaşlatıyor"

Samsung GOS problemini kabul etti: "Uygulamaları yavaşlatıyor"
Samsung, iki gün önce ortaya çıkan, GOS yazılımı aracılığıyla uygulamaları yavaşlattığı iddiasını kabul etti.

Dikkali bir Twitter kullanıcısı, Samsung telefonlarında bulunan Oyun Optimizasyon Hizmeti (GOS) yazılımının YouTube, Instagram, Netflix, Microsoft Office, TikTok dahil 10.000'den fazla uygulamayı yavaşlattığını iddia etti. Bu iddiaları da verilerle destekleyen kullanıcı gündemi oldukça sarstı. Samsung'da iddiaları kabul ederek uygulamaları yavaşlattığını kabul etti.

Korece paylaşılan açıklama metnini bilim ve teknoloji muhabiri Dohyun Kim, bir tweet ile paylaşarak çevirdi.

Merhaba. Biz Samsung.Sürekli olarak kullanıcılar için seçeneği genişletmeye ve müşterilerin görüşlerini birleştirerek en optimize performansı sağlamaya çalışıyoruz. Samsung Galaxy S22 Serisinin GOS (Oyun Optimizasyon Hizmeti), uzun süre oyun oynarken aşırı ısınmayı önlemek için CPU ve GPU performansını optimize etmek için önceden yüklenmiştir. Çeşitli müşterilerin son ihtiyaçlarını karşılamak için, Game Booster laboratuvarının en kısa sürede performansa öncelik verme seçeneği sunacak şekilde güncellenmesi planlanmaktadır. Daha sonra onların görüşlerini dinleyerek müşterilerimizin memnuniyeti ve güvenliği için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.Teşekkür ederiz.

Yapılan açıklamadan anlaşılacağı üzere Samsung, kullanıcılarına uygulamaların Oyun Optimizasyon Hizmeti sebebiyle yavaşlaması "sorun'unu çözme sözü verdi. Gerçekten kısa bir süre sonra GOS, çip ve video hızlandırıcının performansı, uzun oyun seansları sırasında aşırı ısınmayı önlemek için optimize edildi. Sonrasında şirket, "performans önceliği sağlayan" bir güncellemenin de sözünü verdi.

Bazı meraklı Koreliler, yavaşlatılan uygulamaların bir listesini çıkardı. Hatta video blog çeken bir Koreli, listede bulunmayan 3DMark'ın paket ismini yavaşlatılan uygulamalardan biri olan Genshin Impact olarak değiştirdi. Sonrasında uygulamanın kare hızında değişimler meydana geldiğini ve yavaşladığını tespit etti.

Son Haberler