Samsung ile Alay Eden Teknoloji Şirketi Gündem Oldu!

Samsung ile Alay Eden Teknoloji Şirketi Gündem Oldu!
Samsung, son günlerde kendisi ile sosyal medyada alay edici paylaşımda bulunan bir şirket ile gündeme geliyor. Güney Koreli teknoloji devinin elde ettiği...

Samsung, son günlerde kendisi ile sosyal medyada alay edici paylaşımda bulunan bir şirket ile gündeme geliyor. Güney Koreli teknoloji devinin elde ettiği başarı tüm dünya tarafından bilinmekte. Pek çok pazarda da lider konumda olan Samsung, satışlarına hız kesmeden devam ediyor. Bazı gelişmekte olan teknoloji şirketleri ise akıllı telefon pazarında varlığını göstermeye çalışıyor. Ancak bu durum kimi zaman farklı sonuçlara neden olabiliyor. Tecno isimli teknoloji şirketi, fiyat performans açısından uygun akıllı telefonlarla dikkatleri üzerine çekmekte. Ancak sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı bir paylaşım daha fazla dikkat çekti. Samsung ile alay eden şirket, kendi modellerini tanıttığı bir paylaşımda Samsung'a göndermede bulundu. Hal böyle olunca Samsung kullanıcıları bu paylaşıma tepki gösterdi. Kendi modelini tanıtmak için Samsung üzerinden prim yapıldığı iddia edildi. Peki o paylaşımda ne vardı? Samsung'un sürekli olarak aynı ürünleri çıkardığı vurgulanmak isteniyordu. Bunu da bir kelime oyunuyla gösterdiler.

Samsung'a Alaylı Paylaşım!

Samsung'un çıkardığı modellerin birbirine benzemesine ilişkin yapılan paylaşımda Samsung yerine SameSong yazısı kullanıldı. Paylaşımda aynı şarkıyı tekrarlama anlamına gelebilecek bir söz yer alıyor. Kelime oyunu yapılarak Güney Koreli teknoloji devine göndermede bulunuldu. Ancak paylaşımın sağ alt kısmında Phantom X isimli akıllı telefonun reklamı yer almaktaydı. Bu tanıtımdan da anlaşılacağı üzere Tecno'nun göndermeli mesajda kendi ürünün tanıtmak istediği düşünüldü. Şirket bu nedenle akıllıca yapılan paylaşım yerine reklamdan ötürü eleştiri aldı.

Samsung Üzerinden Prim mi Yapıldı?

Samsung'un prim temalı bir cevap vermeyeceği henüz belli değil. Ancak kullanıcılar bunu prim olarak algılıyor. Hal böyle olunca da Güney Koreli dev teknoloji şirketinin konuya ilişkin sessiz kalabileceği ifade ediliyor. Çünkü karşı yanıt verilmesi Tecno'nun daha fazla duyurulmasına neden olabilir. Bunun yanı sıra şirketin güzel telefonlar ürettiği zaten biliniyor. Her iki şirketin de güzel akıllı telefonları var. Fakat piyasada lider olan şirketler arasında Samsung yer alıyor. Gerek pazarlama ve gerekse memnuniyet bakımından Samsung'un önde olduğunu görmekteyiz. Tecno ile aralarındaki sürtüşmenin çok uzun sürmeden bitmesi muhtemel.

Pazarlama Stratejisi Ters Tepti

Öte yandan Tecno'nun pazarlama üzerine yaptığı tahmin edilen bu paylaşımı adeta ters tepti. Yakın zamanda satışa sunulacak bazı modeller Samsung kullanıcıları tarafından tercih edilir mi bilmiyoruz. Samsung'u severek kullanan kişilerin antipatisini kazandığı da tahmin edilmekte. En azından sosyal medya paylaşımına gelen yorumlar bunu gösteriyor.

Son Haberler