Samsung, Mobil Web Tarayıcısının Tasarımı Yeniledi

Samsung, Mobil Web Tarayıcısının Tasarımı Yeniledi
Samsung, mobil web tarayıcısının adres çubuğunu Safari ile aynı şekilde aşağıya sürüklemek için aynı varyasyonu sunarak Apple'ı takip etti. Kullanıcılar...

Samsung, mobil web tarayıcısının adres çubuğunu Safari ile aynı şekilde aşağıya sürüklemek için aynı varyasyonu sunarak Apple'ı takip etti. Kullanıcılar artık konum çubuğunu istedikleri konuma yerleştirebilir.

Samsung, yükseltmelerinin çoğunda Apple ile alay etme geçmişine sahip olsa da ve daha sonra, bariz bir şekilde bu özellikleri de kopyalıyor, ancak bu sefer şaşırtıcı bir şekilde Samsung, Apple'ın Apple'ın bile çok eleştiriyle karşı karşıya kalması gereken bir özelliğini klonladı. Ancak görünen o ki Samsung, Apple'ın hatalarından ders alarak burada biraz daha akıllı oynuyor.

Apple, bu ilerleyen yıl mobil ekranın tam merkezinde yeni bir birleştirilmiş URL çubuğuyla yeniden boyanmış olan iOS 15 ile safaride birkaç önemli değişiklik yaptı. Bununla birlikte, bu geçiş birkaç iOS operatörünü ve kullanıcısını rahatsız etti, Samsung şimdi URL çubuğunu en alta itme seçeneği sunup sunmadığı fikrini de ortaya attı.

En son format, Samsung internet beta uygulamasına yükseltilen ilerlemeyle zenginleştirildi. Bu özellik şu anda markanın Android telefonları için işlevseldir.

Son adres çubuğu konumu' seçeneği, tarayıcı eğimleri odasındaki menü ayarı seçeneğinde önerilmektedir.

Şirket, kullanıcılara standart web tarayıcı formatı ve panelin alt kısmındaki en son sıkıştırılmış URL çubuğu arasından randevu seçme imkanı sunuyor.

Alt seçeneği nitelendirerek, Samsung internet uygulaması iOS 15'teki Safari'ye nispeten benzer görünüyor. URL çubuğu, sekmeleri denetlemek, paylaşmak ve diğer uygulamaları kontrol etmek için öncelikle navigasyon yönetiminin ve düzenleyicilerin hemen üstünde sunulur.

Unutulmamalıdır ki Apple, taşınabilir bir web tarayıcısı için aynı format yapısına bir şans veren tek teknoloji firması değil, birkaç yıl önce Google dahil diğer firmalar bunun için bir deneme yaptı. Yine de Samsung, web tarayıcısının yapısını değiştirmeye karar vermiş gibi görünüyor.

Apple, modern yerleşime varsayılan olarak hala erişilebilir olmasına rağmen, birden fazla itiraz aldıktan sonra, kullanıcıların iOS 15'teki eski tasarımla Safari'yi geri çekmelerine izin verdi.

Firma ayrıca Safari'nin iPadOS ve macOS sürümleri ile ilgili şüpheli ve tartışmalı yapı geçişlerini geriye çekebilecek güncellemeler yayınladı.

Son Haberler