Samsung, WearOS Tarafından Desteklenen Galaxy Watch 4 ve Watch 4 Classic'i Duyurdu

Samsung, WearOS Tarafından Desteklenen Galaxy Watch 4 ve Watch 4 Classic'i Duyurdu
Unpacked etkinliğinde Samsung, yeni Galaxy Watch4 ve Watch4 Classic'i duyurdu. Yeni akıllı saatler, Google'ın WearOS'unun üzerinde çalışacak olan OneUI tarafından...

Unpacked etkinliğinde Samsung, yeni Galaxy Watch4 ve Watch4 Classic'i duyurdu. Yeni akıllı saatler, Google'ın WearOS'unun üzerinde çalışacak olan OneUI tarafından desteklenecek.

Yeni kullanıcı arayüzünün yanı sıra Watch4 ve Watch4 Classic, Samsung'un Optik Kalp Atış Hızı, Elektriksel Kalp, Biyoelektrik Empedans Analizi ile olağan İvmeölçer, Barometre, Gyro Sensör, Jeomanyetik Sensör ve Işık Sensörünü birleştiren yeni BioActive Sensörünü içerecek. Her iki saatte de Samsung'un 5nm mimarisine dayalı yeni Exynos W920 Çift Çekirdekli SoC'si bulunacak. SoC, 1.5 GB RAM ve 16 GB dahili depolama ile eşleştirilecek. Samsung ayrıca Bluetooth 5.0, NFC, GPS'i bir araya getirecek ve her iki akıllı saat de 5 ATM ve IP68 derecesine sahip olacak.

Watch4 ve Watch4 Classic arasındaki fark, tasarımın yanı sıra fiziksel boyutlara da dayanıyor. Her iki saat de 1.2" veya 1.4" ekrana sahip olacakken, Watch4 Classic, Watch4'te eksik olan döner çerçeve nedeniyle boyut olarak daha büyük olacak. Bugünkü lansmanla Samsung, kullanıcılara ya fiziksel döner çerçeve ile gitme ya da neredeyse çerçevesiz bir tasarıma sahip olma, ancak fiziksel döner çerçeveyi kaçırma seçeneği sunuyor. Bunun dışında Watch4 Alüminyum kasaya sahipken Watch4 Classic Paslanmaz çelik tasarıma sahip olacak.

Samsung Galaxy Watch4 ve Watch4 Classic bugünden itibaren belirli pazarlarda ön siparişe sunulacak ve perakende satış tarihi 27 Ağustos'ta başlayacak. Watch4, Bluetooth sürümleri için 249,99 dolardan ve LTE modelleri için 299,99 dolardan başlayacak. Watch4 Classic ise Bluetooth sürümleri için 349,99 dolardan ve LTE modelleri için 399,99 dolardan başlayacak. Samsung ayrıca, Eylül ayı sonlarında satışa sunulacak olan rodyum kaplama Galaxy Watch4 Classic Thom Browne sınırlı sayıda piyasaya sürecek.

Son Haberler