Samsung Yakında Kullanıcıların Fotoğraflarını Samsung Cloud'dan Silecek; İşte Tarih

Samsung Yakında Kullanıcıların Fotoğraflarını Samsung Cloud'dan Silecek; İşte Tarih
Dünyanın dört bir yanındaki Samsung kullanıcıları, üreticiden tüm fotoğraflarını Samsung Cloud'dan kaydetmelerini isteyen bir uyarı alıyor. Şirket,...

Dünyanın dört bir yanındaki Samsung kullanıcıları, üreticiden tüm fotoğraflarını Samsung Cloud'dan kaydetmelerini isteyen bir uyarı alıyor. Şirket, şu anda Samsung Cloud'un bir parçası olan görüntü yedekleme hizmetini sonlandırırken, kullanıcılar şirketin önümüzdeki ay tüm fotoğraflarını sileceğine dair hatırlatmalar alıyor.

Farkında olmayan okuyucular için Samsung Cloud, kullanıcılara kişilerini, takvimlerini ve hatta notlarını senkronize etmek için kullanılabilecek sınırlı miktarda depolama alanı sunar. Kullanıcılara Galerilerinden fotoğraflarını senkronize etmelerine de izin verildi, ancak Samsung bu işlevi sunmayı bırakmaya karar verdi. Bu, son teslim tarihi geçtikten sonra, yukarıda belirtilen diğer veriler senkronize edilmeye devam etse bile Samsung kullanıcılarının fotoğraflarına erişemeyecekleri anlamına geliyor. Samsung artık kullanıcılara bilgilerini indirmeleri için yaklaşık bir ay süre verdi.

Samsung Cloud görüntülerine ne olacak?

One UI 3.1'in en son sürümünü çalıştıran Samsung Galaxy akıllı telefonlarımızı kontrol ettik ve Galeri uygulaması ile Dosyalarım uygulamasının her ikisi de bize Microsoft OneDrive ile bulut senkronizasyonu kurmamızı isteyen bir uyarı verdi. Bu arada Samsung, farklı kullanıcılara ait verilerin ne zaman silineceğini belirtmek için kullanıcıları iki gruba ayırdığını söylüyor. Grup 1'in verileri 30 Eylül'e kadar silinecek, Grup 2'ye ise verilerini indirmeleri için Kasım ayının sonuna kadar süre verilecek. Hangi bölgelerin Grup 1 veya 2'de olduğu belirsiz olduğundan, verilerinizi 30 Eylül'den önce indirmeniz daha güvenlidir.

Fotoğraflarınızı Samsung Cloud kullanarak nasıl indirirsiniz?

Bir Samsung telefonunuz varsa, Ayarlar uygulamasını açın ve en üstte Samsung Cloud'u arayın. Ardından, Verilerimi indir, Senkronize edilmiş uygulamalar, Verileri yedekle, Verileri geri yükle ve Yedeklemeyi sil gibi seçenekleri görebilirsiniz. İlk seçeneği seçin ve ardından resimleriniz indirilene kadar bekleyin. İndirmenin düzgün bir şekilde tamamlandığından emin olmak için telefonunuzun dahili deposunun bir kısmını temizlemek isteyebilirsiniz. OneDrive hesaplarını bağlayan kullanıcılar daha sonra fotoğraflarını Microsoft'un bulut depolama alanına yedekleyebilirler, ancak yalnızca 5 GB'lık alana erişebilecekler ve bunun ardından daha fazla depolama için ödeme yapmak zorunda kalacaklar.

Son Haberler