Samsung, yazılım güncelleme desteğini 5 yıla çıkartacak

Samsung, yazılım güncelleme desteğini 5 yıla çıkartacak
Samsung, daha önce pek çok telefonuna 4 yıl boyunca yazılım desteği sunacağını açıklamıştı. Ama görünüşe göre bu süre, şimdi daha da uzayacak!

Samsung Galaxy S serisi, yıllardır iPhone serisiyle birçok cephede rekabet ediyor ve görünüşe göre artık listeye bir yazılım güncellemesi ekleyebiliriz. Söylentiye göre Samsung, hayati cihazları için dört yıllık Android güncellemeleri ve beş yıllık güvenlik yamaları sağlayacak.

Sızıntılar konusunda kayda değer bir geçmişi bulunan Evan Blass tarafından sızdırılan bir Samsung Galaxy Tab S8 basın açıklaması bunu gösteriyor. Özellikle, Samsung Galaxy S21 serisi (Samsung Galaxy S21 FE dahil), Samsung Galaxy S22 serisi, Samsung Galaxy Tab S8 serisi, Samsung Galaxy Z Flip 3 ve Samsung Galaxy Z Fold 3'ün bu süre boyunca güncelleme alacağı belirtiliyor.

Birçok Android cihazın sadece iki yıllığına güncellendiği düşünülürse bu özellikle Samsung Galaxy S21 serisi gibi eski cihazlar için oldukça önemli bir karar. Samsung, rekabeti geride bırakmak için bu telefonlarda üç yıllık Android güncellemeleri ve dört yıllık güvenlik yamaları sağladı, bu evrensel olarak övgüyle karşılanan bir karar. Ancak artık her cihaza fazladan bir yıl verilecek gibi görünüyor.

Son Haberler