Samsung’a Şok Soruşturma! Samsung’un Telefonları Bilerek Yavaşlattığı Ortaya Çıktı! Samsung Özür Diledi!

Samsung’a Şok Soruşturma! Samsung’un Telefonları Bilerek Yavaşlattığı Ortaya Çıktı! Samsung Özür Diledi!
Samsung CEO'su JH Han, yatırımcılarla yaptığı toplantıda hem yatırımcılardan hem de tüketicilerden özür diledi. Bir süredir hile ve performansı düşüren Samsung'un Game Optimization Service yazılımı bu özürlerin asıl sebebiydi. Merak edilen tüm detayları en ince ayrıntısına kadar haberimizde bulabilirsiniz…

Samsung tartışmaların odağında

Güney Koreli bir teknoloji devi olan Samsung, Galaxy S22'deki yazılım tartışmaları ile bir süredir gündemdeydi. Toplanan verilere göre Game Optimization Service (GOS) uygulaması, telefonun kağıt üzerinde çok daha güçlü görünmesini sağlayarak alıcıyı yanılttı. Bazı durumlarda, bu yazılım pilin sağlığını korumak için kamera uygulamasını bile engelledi. Samsung konuyla ilgili detaylı ve yeni bir açıklama yaptı. Samsung CEO'su JH Han liderliğinde, yatırımcılarla yapılan toplantıda bu konu da tartışıldı. JH Han'ın bizzat yaptığı açıklamalara göre gelişmeler sürekli takip edildi. Samsung'un CEO'su, kargaşa için hem yatırımcılara hem de tüketicilere üzüntü duyduğunu dile getirdi.

62222b1ec03c0e2548b28497.webp

Güney Kore'de soruşturma başlatıldı

JH Han'ın açıklamalarına göre GOS uygulaması, gerçekten tüketicilerin yararına olan, optimizasyon odaklı bir yazılımdı. Samsung CEO'su, uygulamanın CPU ve GPU performansını tam olarak optimize ettiğini belirterek GOS'u savundu. Güney Kore'deki yetkililer ise aynı fikirde değil. Samsung'un gündeme bomba gibi düşmesinin sebebi olan iddialar, Güney Kore Adil Ticaret Komisyonu'nu rahatsız etti. Yetkililerin açıklamalarına göre Samsung'un telefonlarını daha güçlü gösterdiği iddiaları araştırılacak. Sonruşturmanın nereye varacağı belli olmasa da Samsung CEO'su JH Han, böyle bir şeyin bir daha asla olmayacağını belirtti.

galaxy-z-fold3-5g-highlights-kv-img.webp

Samsung

Güney Koreli bir iş adamı olan Lee Byung-Chul, 1938'de Samsung'u kurdu. Yönetim Kurulu Başkanı ise Lee Kun-Hee’dir. Samsung, en önde gelenleri Samsung Electronics olmak üzere çeşitli işletmelerin bir araya toplandığı bir şirkettir. Amerika ve Avrupa'da Samsung, çeşitli ürünler için tasarım teknolojisi ve patent ödülleri aldı. Elbette almaya da devam ediyor. Elektronik (bilgisayar, televizyon, telefon), otomobil, tıp ve uzay araştırmaları ise Samsung’un faaliyet gösterdiği alanlardan sadece birkaçıdır. Samsung ayrıca IBM'den sonra en çok patente sahip firmadır.

Son Haberler