Samsung'un Galaxy S21 Serisi, Yeni Android 12 Özellikleriyle One UI 4'e Güncellendi

Samsung'un Galaxy S21 Serisi, Yeni Android 12 Özellikleriyle One UI 4'e Güncellendi
Eylül ayında bir beta lansmanının ardından Samsung, Android 12'den Privacy Dashboard gibi yeni özelliklere sahip One UI 4 yazılımını yayınladı. Her zamanki...

Eylül ayında bir beta lansmanının ardından Samsung, Android 12'den Privacy Dashboard gibi yeni özelliklere sahip One UI 4 yazılımını yayınladı. Her zamanki gibi, Galaxy S21, S21+ ve S21 Ultra dahil olmak üzere Samsung'un amiral gemisi Galaxy S21 akıllı telefon serisinin sahipleri, onu alan ilk kişi olacak.

Yeni cilt ile en büyük değişiklik, nasıl göründüğüdür. One UI 4 artık daha geniş emoji özellikleri, GIF'ler ve çıkartmalar ile birlikte yeni renk paletleri ve widget'ları ile daha özelleştirilmiş bir deneyime izin veriyor. Bu, otomatik veya AI tarafından oluşturulmuş olmaması dışında, Android 12'nin Material You'suna çok benziyor.

Öncekinden diğer fark, güvenlikle ilgilidir. Android 12'nin öncülüğünü takiben Samsung, tüm ayarları ve kontrolleri tek bir yerde toplayan bir Gizlilik Kontrol Paneli sunuyor. Örneğin, bir uygulamanın kameranıza, mikrofonunuza veya diğer sensörünüze ne zaman erişmeye çalıştığını ve bu verilere neden ihtiyaç duyduğunu gösterecektir.

Diğer özellikler arasında Samsung'un genişletilmiş cihaz ekosistemine ve üçüncü taraf uygulamalara erişim yer alır. Şirket, bunun Google Duo gibi Samsung dışı uygulamaları kullanırken "kesintisiz bir deneyim" sağlayacağını söyledi. Ayrıca Galaxy Fold, Galaxy Watch ve Galaxy Tab gibi cihazlarda tek tip bir görünüm vaat ediyor.

One UI'nin piyasaya sürülmesinden bu yana Samsung, Android'in en son sürümlerini üst düzey akıllı telefonlarına olabildiğince hızlı bir şekilde almaya çalışıyor. Google, Android 12'yi bir aydan daha kısa bir süre önce Pixel 3 cihazlarına yayınladığı için burada yapıldığını söylemek doğru olur. One UI 4, bugünden itibaren Galaxy S21 cihazı için mevcut ve "yakında önceki Galaxy S ve Note serilerinin yanı sıra Galaxy A serisi, katlanabilir cihazlar ve tabletlere ulaşacak" dedi.

Son Haberler