Samsung'un İnternet Tarayıcısının Beta Sürümü Yeni Özelliklere Kavuştu

Samsung'un İnternet Tarayıcısının Beta Sürümü Yeni Özelliklere Kavuştu
Samsung'un İnternet tarayıcısı, eklentiler (reklam engelleyiciler dahil), özelleştirilebilir kullanıcı arayüzü vb. desteğiyle, daha eksiksiz özellikli...

Samsung'un İnternet tarayıcısı, eklentiler (reklam engelleyiciler dahil), özelleştirilebilir kullanıcı arayüzü vb. desteğiyle, daha eksiksiz özellikli Chromium çatallarından biridir. Arkasındaki geliştirici ekip, tarayıcının çekirdeğine ve arayüzüne bir dizi iyileştirme getirecek olan sürüm 16 üzerinde çalışıyor.

Yeni başlayanlar için, uygulama artık daha hızlı ve daha verimli kimlik avı algılama özelliğine sahip Chromium M92'yi temel alıyor. Daha fazlası için bu blog yazısını okuyabilirsiniz. Samsung, Smart Protect'e izleme piksellerini algılama ve engelleme yeteneği vermek de dahil olmak üzere kendi güvenlik özelliklerini ekledi. Bunlar, görünmez olan 1x1 piksel görüntülerdir, ancak üçüncü taraf sunucuların ziyaret ettiğiniz web sayfalarını izlemesine yardımcı olur.

Sırada, adres çubuğu daha fazla bilgi gösterecek şekilde geliştirildi. Verileri şu sırayla gösterir: 1) yanıt önerileri (örneğin, "hava durumu" için arama yaptığınızda yapılan tahmin), 2) ilgili arama önerileri ve 3) yer işaretlerinizden ve geçmişinizden gelen öneriler.

Samsung Internet 16 tarayıcısı, adres çubuğunun kullanılabilirliğini geliştiriyor

Öneriler, basit bir listeden, tarayıcının ekrana daha fazla öğe sığdırmasına olanak tanıyan chip UI öğesini kullanmaya geçti.

Son olarak, Sayfa yakınlaştırma var. Normal kıstırma yakınlaştırmanın aksine, bu her şeyi ekranda tutar, böylece ekrandan dışarı itilen şeyleri görüntülemek için yana kaydırmanız gerekmez. Metin boyutunu büyütmeye benzer şekilde çalışır, ancak sayfadaki diğer öğeleri de orantılı olarak büyütür. İşte bir demo:

Galaxy Store ve Play Store üzerinden erişilebilen Beta sürümü ile yeni özellikleri bir denemeye alabilirsiniz. Bunu indirmek için bir Samsung cihazına ihtiyacınız yoktur ve beta ayrı bir uygulama olarak yüklenir, bu nedenle zaten varsa kararlı İnternet uygulamasının üzerine yazmaz.

Son Haberler