SharePlay, iOS 15'in İlk Sürümünde Kullanılamayacak

SharePlay, iOS 15'in İlk Sürümünde Kullanılamayacak
Birkaç ay önce Apple, iOS 15, iPadOS 15, tvOS 15 ve macOS Monterey'i duyurdu. Güncellemeler, geliştirilmiş bildirimler, FaceTime geliştirmeleri, yeni çoklu...

Birkaç ay önce Apple, iOS 15, iPadOS 15, tvOS 15 ve macOS Monterey'i duyurdu. Güncellemeler, geliştirilmiş bildirimler, FaceTime geliştirmeleri, yeni çoklu görev yetenekleri ve daha fazlasını içeren bir dizi yeni özelliği bir araya getiriyor. SharePlay'in duyurulan özelliklerden biri ancak Apple, artık ilgili işletim sistemlerinin ilk sürümlerinde yer almayacağını açıkladı.

Farkında olmayanlar için, SharePlay, kullanıcıların bir TV şovu, şarkı veya filme katılmasına ve dinlemesine veya izlemesine olanak tanıyan bir FaceTime geliştirmesidir. Bu özellik, Apple TV ve Apple Music ile birlikte Disney+, HBO Max ve Twitch'i destekleyecek. iOS 15, iPadOS 15, tvOS 15 ve macOS Monterey'i destekleyecek.

Bununla birlikte Apple, ilgili işletim sistemlerinin geliştirici beta 6 sürümlerinde devre dışı bırakıldığını söyleyerek özelliğin kullanıma sunulma programını güncelledi. Ayrıca, SharePlay, işletim sistemlerinin ilk genel sürümünde de devre dışı bırakılacaktır. Apple bu gecikmenin nedenini açıklamadı ancak şunları söyledi:

Geliştirici topluluğunun SharePlay için gördüğü yüksek düzeydeki coşku bizi heyecanlandırıyor ve uygulamalarınızı arkadaşları ve aileleriyle yepyeni bir şekilde deneyimleyebilmeleri için bunu kullanıcılara sunmak için sabırsızlanıyoruz.

Kaç ekibin SharePlay deneyimleri oluşturmak için çok çalıştığını takdir ediyoruz ve gelişiminizde herhangi bir kesinti olmamasını sağlamak için, Grup Etkinlikleri API'si aracılığıyla GroupSessions'ın başarılı bir şekilde oluşturulmasını ve alınmasını sağlayacak bir SharePlay Geliştirme Profili sağladık.

Şimdilik Apple, geliştiricilerden GroupActivities yetkisini uygulamalarından kaldırmalarını istedi ve gelecekte geliştirici betalarında SharePlay'i yeniden etkinleştirdiğinde geliştiricileri bilgilendireceğini belirtti. Şirket bunun "bu sonbaharda" olmasını bekliyor.

Son Haberler