Signal, Kaybolan Mesajları Varsayılan Yapmak İstiyor

Signal, Kaybolan Mesajları Varsayılan Yapmak İstiyor
Signal, gizlilik odaklı büyük bir uygulama olarak kendini kanıtlamıştır. Şimdi bu en son mesaj zamanlayıcı özelliği ile bu inanç daha da ileri götürüldü....

Signal, gizlilik odaklı büyük bir uygulama olarak kendini kanıtlamıştır. Şimdi bu en son mesaj zamanlayıcı özelliği ile bu inanç daha da ileri götürüldü. Signal, kullanıcıların mesajların ne zaman kaybolması gerektiğine dair varsayılan bir zamanlayıcı ayarlayabildiği yeni bir özellik sunuyor.

Bu mesajlaşma uygulaması söz konusu olduğunda mesajların kaybolması yeni bir şey değil. Signal her zaman uçtan uca şifreleme, kaybolan mesajlar ve veri toplama olmamasıyla övünmüştür. Bazı uzmanlara göre Signal, basit bir gizlilik uygulamasından bir teknoloji santraline dönüştü. Kullanıcılarının kaybolan mesajlar üzerinde daha da fazla kontrol sahibi olmasını sağlayan bir özelliği yayınlayacakları mantıklı.

Genellikle, kullanıcıların her bir sohbette kaybolma seçeneğini etkinleştirmeleri gerekir. Bu seçenek kaldırılmadı ve kullanıcılar hala bunu kullanabilir. Ancak, uygulama artık bir ana seçenek de sunmuştur. Bu, kullanıcıların tüm sohbetleri etkileyecek varsayılan bir zamanlayıcı ayarlamasına olanak tanır. Signal'in geliştiricileri, bunun kullanıcılara depolama alanlarını azaltma ve tüm kullanıcıların gizliliğini artırma avantajı sağlayacağını belirtti.

Bu özellik ayrıca Signal'e rakiplerinin üzerinde ek bir güvenlik artışı sağlar. Bugüne kadar, hem büyük rakipler, hem de Telegram ve WhatsApp, bir dereceye kadar kaybolan mesajlara sahiptir; ikisi de kullanıcılara bunları varsayılan olarak ayarlama seçeneği sunmadı.

Mesaj zamanlayıcısını kullanmak için, uygulamanın ayarlarından etkinleştirmeniz gerekir. "Ayarlar"ı yönetmek için gidin ve "Gizlilik" seçeneğine dokunun. 'Kaybolan Mesajlar' seçeneğine ilerleyin ve ayarları açmak için üzerine dokunun. Burada varsayılan zamanlayıcıyı tercihinize göre ayarlayabilirsiniz. Seçebileceğiniz zaman aralığı dört hafta ile 30 saniye arasındadır. Bu seçenek, Android cihazlarda tüm Signal 5.19.4 sürümleri için mevcuttur.

Signal, uygulamalarını ilk başlattıklarından beri gizlilik ve güvenlik konularına gösterdikleri ilgiyle kullanıcıları etkiledi. Kullanıcıların gizliliğini ve güvenliğini daha da artıran ve kullanıcılara paylaşmayı seçtikleri bilgiler üzerinde daha fazla kontrol sağlayan özellikler geliştirmeye devam ediyorlar.

Son Haberler