Şikayetler Ardından Facebook, Instagram Kids Projesini Duraklattı

Şikayetler Ardından Facebook, Instagram Kids Projesini Duraklattı
Instagram Başkanı Adam Mosseri bugün Facebook'un Instagram for Kids projesini duraklattığını ve yeni ebeveyn denetim araçları geliştirdiğini duyurdu.Geçtiğimiz...

Instagram Başkanı Adam Mosseri bugün Facebook'un Instagram for Kids projesini duraklattığını ve yeni ebeveyn denetim araçları geliştirdiğini duyurdu.

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, Instagram'ın çocuklar için bir alternatif geliştirdiğine dair haberler çok sayıda kötü basında yer aldı ve bazı kuruluşlar bunun için Facebook'u eleştirdi. Sadece bu değil, Wall Street Journal, uygulamasının çocuklar için ne kadar kötü olduğunu söyleyen Facebook üzerinden dahili notlar hakkında bazı hikayeler yayınladı.

Sızdırılan bir not, Instagram'ın genç kızlar için zararlı olduğunu gösterdi:

Araştırmacılar, The Wall Street Journal tarafından gözden geçirilen Mart 2020'de Facebook'un dahili mesaj panosuna gönderilen bir slayt sunumunda, "Genç kızların yüzde otuz ikisi vücutları hakkında kötü hissettiklerinde Instagram'ın kendilerini daha kötü hissettirdiğini söyledi" dedi. "Instagram'daki karşılaştırmalar, genç kadınların kendilerini nasıl gördüğünü ve tanımladığını değiştirebilir."

Instagram'ın başkanı Adam Mosseri, şirketin Instagram for Kids'i duraklattığını söyleyen bir makale yayınladı ve şimdi nihayet projenin amaçlarının ne olduğunu açıklıyor:

Bu projeyi sektörümüzde görülen önemli bir sorunu ele almak için başlattık: çocuklar giderek daha genç telefonlar alıyor, yaşlarını yanlış gösteriyor ve 13 yaş ve üzerindekilere yönelik uygulamaları indiriyor.

Ebeveynlerin, bir uygulamanın çocukların yaşını doğrulama yeteneğine güvenmektense, çocuklarına kendileri için tasarlanmış bir Instagram sürümüne erişim verme seçeneğine sahip olmasının - ebeveynlerin deneyimlerini denetleyip kontrol edebildiği - daha iyi olduğuna kesinlikle inanıyoruz. kimlik sahibi olmak için çok genç.

Bu deneyimi geliştirme ihtiyacının yanındayken, bu projeyi duraklatmaya karar verdik. Bu bize ebeveynler, uzmanlar, politika yapıcılar ve düzenleyicilerle birlikte çalışmak, onların endişelerini dinlemek ve bu projenin günümüzdeki genç gençler için değerini ve önemini çevrimiçi olarak göstermek için zaman verecektir.

Blog gönderisinde Mosseri, Instagram'ın çevrimiçi "araları" ele alan tek şirket olmadığını söylüyor. YouTube ve TikTok'un 13 yaşından küçükler için uygulamalarının sürümleri var. Çocuklar için Instagram'ın günümüzdeki uygulamayla aynı olmayacağını söylüyor.

Asla küçük çocuklar için değildi, aralar için (10-12 yaş arası). Katılmak için ebeveyn izni gerektirecek, reklamları olmayacak ve yaşa uygun içerik ve özelliklere sahip olacak. Ebeveynler, çocuklarının uygulamada geçirdikleri zamanı denetleyebilir ve onlara kimlerin mesaj gönderebileceğini, kimlerin onları takip edebileceğini ve kimleri takip edebileceğini denetleyebilir. Liste devam ediyor.

Proje duraklatılsa da Mosseri, Instagram'ın bu araçları platformdaki genç hesaplarına genişleterek ebeveynlerin çocuklarının hesaplarını denetlemesine izin vermek için çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Son Haberler