Altaylı'nın iddiası! Atatürk dizisini Netflix ve Amazon yayınlayacak

Altaylı'nın iddiası! Atatürk dizisini Netflix ve Amazon yayınlayacak
Fatih Altaylı, Disney+'ın yayınlamaktan vazgeçtiği Atatürk dizisi ile ilgili çarpıcı iddialarda bulunarak, Atatürk dizisinin Amazon Prime ve Netflix'e geleceğini söyledi.

Çevrimiçi dizi ve film platformu Disney+, geçtiğimiz dönemlerde "Atatürk" isimli yapımıyla ilgili olarak gündeme bomba gibi düştü. Platform, bu projenin önce Disney+ üzerinden tüm dünyaya gösterileceğini duyurdu. Ancak sonrasında yaşananlar ve Ermeni lobisinin baskıları, Disney+'ın karar değiştirmesine ve yapımın Türkiye'de, FOX TV ile sinema salonlarında gösterilmesi yönünde karar verilmesine neden oldu. Kamuoyunun büyük bir tepkiyle karşıladığı olay, şimdilerde unutulmaya yüz tuttu.

Ancak gazeteci Fatih Altaylı, konuyla ilgili çarpıcı bir iddiayı dile getirdi. Bugünkü köşe yazısında Atatürk ile ilgili açıklamalarda bulunan Altaylı, yapımın Netflix ve Amazon Prime Video aracılığıyla küresel çapta seyircilerin beğenisine sunulacağını ileri sürdü. Bu iddia şu an için doğrulamamış olsa da Atatürk, çok yakında tüm dünyaya gösterilebilir gibi görünüyor.

Sadece bu da değil: Atatürk, pek çok ülkede vizyona girecek!

Fatih Altaylı'nın Atatürk ile ilgili açıklamaları sadece Netflix ve Amazon Prime'dan ibaret olmadı. İddiaya göre film, Avrupa'nın tamamı ile Doğu Asya'da da vizyona girecek. Altaylı, ABD ve Rusya ile de görüşmelerin devam ettiğini, Atatürk'ün bu ülkelerde de seyirci ile buluşabileceğini belirtti.

Fatih Altaylı'nın Atatürk dizisi ile ilgili yazısı şu şekilde:

Fatih Altaylı'nın yazısına buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Atatürk ile ilgili yaşanan tüm gelişmeler için:

Altaylı, "Atatürk gibi, Atatürk filmi de her türlü zorluğu aşmayı başarıyor." ifadelerini kullanmış olsa da olayın resmiyet kazanması için Netflix ve Amazon'dan gelecek açıklamaları beklemek gerekecek. Eğer olay doğrulanır veya yalanlanırsa sizi yeniden bilgilendireceğiz.

Son Haberler