Beyaz Perde'nin efsanesi Avatar: The Way of Water 2 dijital platforma geliyor: İşte yayın tarihi

Beyaz Perde'nin efsanesi Avatar: The Way of Water 2 dijital platforma geliyor: İşte yayın tarihi
Sinemaseverleri ekrana kililtleyen Avatar: The Way of Water, dijital platformlara geliyor. İşte yayınlanacağı platformlar ve çıkış tarihi.

Sinema tarihinin en çok izlenen filmlerinden Avatar, son olarak vatar: The Way of Water ile Beyaz Perde'ye geldi. Yayımlandığı tarihten itibaren milyonlarca dolar hasılat yapan film, geniş kitleyicisiyle salonları altı üst etti. Şimdi ise dijital platformlar için yayın tarihi belli oldu.

Daha önce Disney Plus'ta yayınlanacağı açıklanan Avatar 2, ek olarak Max platformunda da izleyiciyle buluşacak.

Avatar 2, 7 Haziran'da dijital platformlarda

The Verge'ün haberine göre Avatar 2, Disney Plus'a ek olarak şirketin birleşik Max yayın hizmetine geleceğini paylaştı.

Avatar gibi yüksek profilli bir filmin aynı anda birden fazla yayın hizmetinde ilk kez sahneye çıktığını görmek biraz nadirdir, ancak paylaşılan prömiyerin tümü, Disney'in 2021'de WarnerMedia ile yaptığı değiştirilmiş bir anlaşma sayesinde olmuş gibi görünüyor.

Öte yandan HBO Max'te, Disney'in 20th Century Studios'un 2022'de vizyona giren filmlerinin yayın hakkına sahip olduğu için Avatar'ı izleyicilerine sunabilecek.

Aralık ayında gösterime giren Avatar 2, James Cameron'un tarihe geçen bir başka eseri oldu. Warner Bros. Discovery'ye göre film şu anda "dünya çapında tüm zamanların en çok hasılat yapan üçüncü filmi olarak kayıtlara geçti. Önümüzdeki ay itibariyle Disney ve HBO Max aboneleri de yeni Avatar filmini dijital mecrada izleyebilecek.

Avatar 2 konusu nedir?

Avatar 2: Suyun Yolu, görsel efektleri ve su altı sahneleriyle izleyenlere görsel bir şölen sunuyor. Film, aynı zamanda çevre sorunlarına da dikkat çekiyor ve Pandora'nın doğasını korumak için mücadele eden Na'vi halkının hikayesini anlatıyor. Filmde ayrıca Kate Winslet gibi yeni oyuncular da yer alıyor.

Avatar serisi, toplamda beş filmde tamamlanması planlanıyor. Serinin üçüncü filmi Avatar 3'ün çoktan çekildiği açıklanmıştı. Serinin devam etmesi için Avatar 2'nin başarılı olması gerektiğini söyleyen Cameron, filmin kar edebilmesi için 2 milyar dolar hasılat yapması gerektiğini de belirtmişti.

Kaynak: The Verge
Derleme: Okan Güleş

Son Haberler