Formula 1 hayranlarına müjde, disizi geliyor: Başrolde sürpriz isim var!

Formula 1 hayranlarına müjde, disizi geliyor: Başrolde sürpriz isim var!
Yarış tutkunlarının gözdesi Formula 1, ekranlara bu kez dizi olarak geliyor. Başrolde sürpriz isimler yer alacak. İşte detaylar.

Bugüne kadar televizyonlarda spor kategorisinde izlediğimiz, yarış tutklarının gözdesi olan Formula 1'in dizisi geliyor.

Formula 1'in heyecanlı ve rekabetçi dünyasını ekrana taşıyacak olan dizinin adı One olacak. En önemlisi de Rogue One: A Star Wars Story ve The Theory of Everything'in yıldızı Felicity Jones'un başrolünde olacak. Jones, dizinin yapımcılığını da üstlenecek.

Bu yıl içinde çıkış yapacak

One dizisi, kurgusal bir aileye ait Formula 1 takımının karşılaştığı zorlukları ve başarıları anlatacak, yani drama olacak...

Dizi, 2023 sezonu için planlanan 23 yarışa yer verecek ve F1'in gerçek dünyasıyla kurguyu harmanlayacak.

xpb-1202725-hires.jpg

Öte yandan One'ın senaryosunu Children of Men ve Iron Man'in yazarları Mark Fergus ve Hawk Ostby kaleme alacak. Dizinin ne zaman ve hangi platformda yayınlanacağı henüz belli değil. Ancak Disney veya Netflix olma ihtimali yüksek.

Bunun yanı sıra Formula 1 severler için kaçırılmayacak bir dizi olacağı kesin olan One, motor yarışının yüksek riskli ve göz alıcı dünyasını profesyonel bir şekilde izleyicilere sunacak.

Sürpriz diziye ilişkin Felicity Jones'in açıklamaları ise şöyle:

"F1'in yüksek riskli dünyası sürekli olarak nefes kesen anlara sahne oluyor ve bu dünyada geçen bir dizi çekme fırsatına sahip olmak heyecan verici bir şey. Mark ve Hawk, Tony ve Bedrock Entertainment ekibi ve F1 ekibiyle birlikte çalışmaktan son derece gurur duyuyorum."

One'ın yazarları ve yönetici yapımcıları olarak görev alması beklenen Mark Fergus ve Hawk Ostby, Children of Men için Oscar'a aday gösterilmiş, Iron Man'i yazmış ve bilim kurgu dizisi The Expanse'i yaratmıştı. Senaristlerinden ve Felicty Jones'un oyunculuğundan ötürü bizleri iyi bir F1 dramasının beklediğini varsaymak mümkün.

Son Haberler