Netflix kendisini aşıyor: Spor etkinlikleri canlı yayınlanacak

Netflix kendisini aşıyor: Spor etkinlikleri canlı yayınlanacak
Netflix, dizi ve filmleri ile en iyi platformlar arasında yer alırken, bir hamle daha atarak spor severleri de kazanmayı hedefliyor. Ünlü platform, eğlence amaçlı spor etkinlikleri düzenleyerek canlı yayınlamaya başlayacak duyumları tüm dünyada konuşuluyor.

Günümüzde film ve dizilerin yanı sıra belgeseller ve canlı şovlara da ev sahipliği yapan Netflix, medyada yeni bir alana daha açılıyor. The Wall Street Journal'ın haberine göre platform, artık spor sahasına da giriyor.

Wall Street'in "konuyla ilgili" kaynaklara dayandırdığı haberine göre Netflix, tıpkı canlı stand-up gösterileri gibi şov amaçlı spor etkinlikleri düzenlemeye başlayacak. Bu etkinlikler de platform üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

Profesyonel golfçüler ve F1 sürücüleri, canlı yayında karşı karşıya gelebilir:

Netflix'in canlı spor etkinliği planlarının ilki de şimdiden belli. Bu sonbaharda gerçekleşmesi planlanan etkinlikte profesyonel golfçüler ile Formula 1 sürücüleri arasında bir golf turnuvası düzenlenecek.

Turnuvanın henüz kesinleşmediğini de belirtelim. Kaynaklara göre şirket, henüz golf turnuvası hakkında görüşmeleri yapıyor. Turnuvanın Las Vegas'ta düzenlenmesi planlanırken turnuvaya katılacak isimlerin Formula 1 sürücülerinin yanı sıra Full Swing belgeselindeki isimlerden oluşması bekleniyor.

Son Haberler