Netflix, o ülkede temel planı kaldırıyor!

Netflix, o ülkede temel planı kaldırıyor!
Netflix'in en giriş planı olan "Temel Plan" o ülkede kaldırılıyor. Türkiye'de ve dünyada en ucuza satılan Netflix'in Temel Planı, Kanada'dan silinecek.

Netflix, yeni politikalarını Kanadalı kullanıcılar üzerinde denemeye devam ediyor. Bu kapsamda, platformun Temel Planı, Kanada'da kaldırılacak.

Temel plana sahip olan herkes, planlarından atılma konusunda endişelenmek zorunda kalmayacak ancak başka bir seçeneğe geçmeyi veya hesaplarını kapatmayı seçerlerse, bu plana yeniden dönüş sağlayamayacaklar.

Yeni kullanıcılar artık temel seçeneği seçemiyor ve mevcut aboneler de “yakın gelecekte” başka planlara geçme fırsatını kaçırıyor. Kanada’da temel plan aylık 9.99 dolar (CAD), reklamlı temel plan ise aylık 5.99 dolar, standart plan 16.49 dolar ve premium plan 20.99 dolardan satışa sunuluyor.

Temel Planı Kaldırarak Reklam Gelirini Artırmayı Hedefliyor

Netflix, temel seçeneğini kaldırma kararıyla, yayın platformu daha fazla müşterisini reklam dolu bir izleme deneyimine yönlendiriyor. Temel plan fiyatıyla reklamlı paket fiyatı birbirine yakın. Böylece temel plan kalkarsa reklamlı plana geçecek olan kullanıcılar, daha fazla reklam geliri fırsatı sunacak.

2023’ün ilk çeyreğinde, ABD genelinde Netflix, reklamlı temel planının, standart planından daha fazla para getirdiğini tespit etti. Paranın tadını alan uygulama, daha fazla kazanmak için artık elinden geleni yapacak.

Netflix’in temel planı ABD’de veya Türkiye gibi başka ülkelerde yakın zamanda kaldıracağına dair bir belirti yok. Türkiye'de kaldırılırsa ve reklamlı abonelik söz konusu olmazsa o zaman sıkıntı büyük. Çünkü Türkiye'deki paket fiyatları ne yazık ki her geçen gün daha da artmaya devam ediyor.

Son Haberler