Netflix'te Cennet Yakını filmi zirveye oturdu

Netflix'te Cennet Yakını filmi zirveye oturdu
Netflix'te son 3 hafta üst üste İngilizce olmayan filmler listesinin zirvesinde Paradise isimli Cennete Yakın filmi yer aldı. Alman yapımı bir bilim kurgu filmi büyük ilgi gördü. .

Iris Berben'le oynadığı Cennete Yakın filmi Netflix'te izleyiciyle buluştuktan sonraki ilk haftada (27 Temmuz) küresel Netflix listelerinde ilk sıraya çıktı. Dizi aslında şu soruyla geliyor: İnsanlar yakın gelecekte olsaydı hayatlarını satabilir mi?

a34-owrn.jpg

Kostja Ullmann ve Iris Berben başrollerde yer aldığı filmi Netflix şu sözlerle tanıtıyor: Bir adam ezici bir borç karşılığında eşinin ömründen 40 yıl vermeye zorlanınca, çalışanı olduğu ve zamanın akışıyla oynayan biyoteknoloji şirketinin karanlık yüzünü görür.

CENNETE YAKIN FİLMİ HAKKINDA

Tür: Bilimkurgu, Gizem ve gerilim

Orijinal Dil: Almanca

Yönetmen: Boris Kunz

Yayın Tarihi: 27 Temmuz 2023

Süre:118 dakika

IMDb Puanı: 6.3

Rotten Tomatoes Puanı: Yüzde 60

CENNETE YAKIN FİLMİ KONUSU NE?

Peki, 1 saat 58 dakikalık Cennete Yakın filminin konusu ne? Bilim kurgu gerilim filmi, her ikisi de AEON olarak bilinen şaibeli bir şirketle bulaşan Elena ve Max'in hikayesini anlatıyor. Yaşamın insandan insana aktarılabildiği yakın bir gelecekte geçen film, zengin insanların nakit karşılığında bir bağışçının hayatından yıllarını satın alabileceği bir dünya hayal ediyor. Fakir insanlar, zenginler daha uzun yaşayabilsin diye onlarca yılını satmaya zorlanıyor.

Max, filmde yıllarca AEON'da çalışmıştır, ancak bu işi onun finansal olarak batmasına engel değildir. Elena, daireleri yandıktan sonra onu borçtan kurtarmak için hayatının kırk yılını satmak zorunda kalır. AEON'un zengin sahibi Sophie, bu yılları Elena'dan satın alır. AEON şirketi için çalışan Max ise umutsuzca kaybettiği zamanı geri getirmeye çalışır ama artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Pek çok yorumcuya göre filmin sonu şaşırtıcı gelse de bu distopik gerilim filminin sonu yeniden izlendiğinde anlam kazanıyor.

CENNETE YAKIN FİLMİ OYUNCULARI

Marlene Tanczik (Elena), Kostja Ullmann (Max), Iris Berben, Corinna Kirchhoff...

CENNETE YAKIN FİLMİ FRAGMANI:

Son Haberler