Obi-Wan Kenobi Disney+'ta: Çıkış tarihi, oyuncular, fragmanlar ve daha fazlası

Obi-Wan Kenobi Disney+'ta: Çıkış tarihi, oyuncular, fragmanlar ve daha fazlası
Disney, Ewan McGregor'un aynı isimdeki Obi-Wan Kenobi olarak geri dönmesiyle çok yakında yeni Star Wars serisini Disney+ 'ta yayınlayacak.

27 Mayıs 2022 Cuma günü gösterime girecek olan yapım, Hayden Christensen'ı Darth Vader olarak geri getirerek Jedi ustası ve çırağı arasında ikonik bir rövanş ayarlıyor. Obi-Wan Kenobi serisi hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şey burada.

Obi-Wan Kenobi'nin Konusu

Obi-Wan Kenobi, prequel üçlemesinin son filmi Sith'in İntikamı'ndan on yıl sonra geçiyor. Ayrıca A New Hope'da Obi-Wan ile tekrar buluşmamızdan dokuz yıl önce kuruldu. Bu, Star Wars Evreninde nispeten keşfedilmemiş bir zaman çizelgesidir. Solo: A Star Wars Story ve Rogue One bu zamanlarda geçiyor ve İmparatorluğun gücünün zirvesinde olduğu bir evreni ele alıyor.

Bu durum, Han Solo gibi bir kaçakçı için hayatı kesinlikle zorlaştırsa da, İmparatorluğun ve Darth Vader'ın en çok arananları arasında yer alan Obi-Wan gibi bir Jedi ustası için daha da zor olmalı. Obi-Wan'ı, kalan birkaç Jedi'ı avlamakla görevlendirilen Engizisyoncular olarak bilinen İmparatorluk Jedi avcılarıyla uğraşırken göreceğiz. Mosen Ingram'ın Obi-Wan'ın izinde Inquisitor Reva adında bir kötü adamı oynayacağını biliyoruz, bu yüzden bu seçeneğin şovun konusunun anahtarı olacağına bahse girmeyin.

Obi-Wan Kenobi: Söylentiler ve teoriler

Obi-Wan Kenobi ve Darth Vader'ın dizide kesinlikle görüneceğini biliyoruz , peki ya diğer Star Wars karakterleri? Şimdiye kadar sadece birkaçı doğrulandı, ancak olası görünümler hakkında birçok teori var. İşte en ilgi çekici olanlardan bazılarına bir bakış.

Ahsoka Tano

Rosario Dawson'dan Ahsoka Tano'nun, Obi-Wan Kenobi'nin gerçekleşmesinden yaklaşık 20 yıl sonra The Mandalorian çevresinde geçen kendi Disney+ şovunu alacağını biliyoruz. Öne çıkacağını bildiğimiz iki ana karaktere yakın olduğu için diziye dahil edildiğini görmek şaşırtıcı olmaz. Anakin'in eski çırağıydı ve Darth Vader'a dönüştüğü için Obi-Wan'ın kendisi dışında herkesten daha fazla suçluluk duyuyor. Yeni bir teori, Indira Varma'nın oyuncu kadrosunun Ahsoka'nın daha genç bir versiyonunu canlandırdığına işaret edebilir.

Luke Skywalker

Disney'in sonunda Sebastian Stan tarafından canlandırılan Luke'un daha genç bir versiyonunu tanıtacağına dair hayranlar tarafından yürütülen bir kampanyanın ortasında dönen bir sürü söylenti var. Bu, muhtemelen bu Obi-Wan Kenobi serisinde olmayacak, çünkü İsyan'ın gelecekteki lideri yaklaşık 10 yaşında olacak. Yine de, Obi-Wan'ın Sith'in İntikamı'nın sonundaki çocuğu izlemeye niyetli olduğunu biliyoruz ve şu ana kadarki fragmanlar, Tattooine'de genç bir nem çiftçisi olarak Luke'a bir göz atacağımızı gösteriyor.

Darth Maul'u

Maul'un The Phantom Menace'ın sonunda Obi-Wan tarafından ikiye bölünerek hayatta kaldığını biliyoruz, çünkü karakter Solo: A Star Wars Story'nin sonunda ve aynı zamanda animasyon dizisi Star Wars: Clone Wars ve Star Wars: Rebels'da ortaya çıktı. Ve Kenobi serisinde Maul'un dönüşüyle ​​ilgili söylentiler dönüyordu , ancak ikisinin Star Wars: Rebels'da Obi-Wan'ın sonunda Maul'u tamamen öldürdüğünü gören doruk noktası bir hesaplaşma olduğu için bunun ne kadar etkili olacağını merak ediyoruz (bence),

Qui-Gon Jinn

Liam Neeson'ın Kenobi'nin eski Jedi ustası Qui-Gon Jinn olarak Star Wars Universe'e döndüğünü görmek bizi şok etmez. Elbette öldü, ama onu hem geçmişe dönüşlerde hem de Obi-Wan'ı çöldeki sığınağında tutan bir Güç hayaleti olarak görmek mantıklı olurdu.

Jabba the Hutt

İşte dizide görmemiz mantıklı olacak bir başka klasik Star Wars karakteri. Ne de olsa şovun en azından bir kısmının Tattooine'de geçeceğini biliyoruz ve Jabba'nın suç imparatorluğu, durgun su gezegenini İmparatorluktan çok veya daha fazla yönetiyor.

Düşes Satine Kryze

Yalnızca Star Wars canlı aksiyon evrenini takip ediyorsanız, her şeyden önce, kaçırıyorsunuz ve ikincisi, Anakin'in Padme'ye olan sevgisi onu Karanlık Taraf'a çevirmeden önce, Obi-Wan'ın baştan çıkarıldığını öğrenmek sizi şaşırtabilir. aşk tarafından benzer şekilde. Anakin'in sevgisi, Padme'yi kaybetme korkusuyla Karanlık Taraf'a katılmasına neden olurken, Obi-Wan tam tersini yaptı ve bir Jedi olarak yeminini korumak için aşık olduğu Mandalor hükümdarı Satine Kryze'ye sırtını döndü.

Aşk ilişkilerinin olayları sonunda Satine'in Darth Maul tarafından Obi-Wan'ın önünde öldürüldüğünü görse de, Anakin'in Karanlık Tarafa dönüşü gibi, Obi-Wan'ı bazı geri dönüşlerle bu anılarla rahatsız etmek şaşırtıcı olmaz. Satine ve Obi-Wan'ın arkasındaki hikayenin tamamını öğrenmek için Star Wars: Clone Wars'a göz atın. Satine, önceden duyurulan oyuncu Indira Varma'nın oynaması için başka bir mantıklı karakter.

Bo Katan

Yakın zamanda Bo Katan'ın The Mandalorian'ın ikinci sezonunda canlı aksiyon çıkışını gördük. Karakteri animasyon formunda seslendiren aynı aktris Katee Sackhoff tarafından canlandırılıyor. Bu, Obi-Wan'ın Klon Savaşları serisinden tanıyacağı başka bir karakter ve onu bu Obi-Wan Kenobi şovuna dahil etmek The Mandalorian hayranları için özellikle ilginç olurdu.

Katan, The Mandalorian'ın büyük kötü Moff Gideon'u, İmparatorluğun Mandalore'a saldırdığını gören The Great Purge olarak bilinen bir olay sırasında eline geçmeden önce, Dark Sabre olarak bilinen Mandalorian ışın kılıcını kullanan son kişiydi. Büyük Arınma, Obi-Wan Kenobi serisinin setiyle aynı zamanda gerçekleşti, bu yüzden sadece Mandalorian'da ima edilen bir olayı göstermek için harika bir fırsat sağlayabilir.

Cal Kestis

Bu süre zarfında bilinen diğer Jedi'lerden biri, Order 66'dan kurtulan ve Star Wars video oyunu Jedi: Fallen Order'da rol alan eski bir çıraktır. Bir video oyununu gerçek Star Wars Evrenine bağlamak ilk başta çok zor gibi görünse de, Fallen Order'ın Star Wars kanonunun bir parçası olduğunu ve bu Obi-Wan Kenobi serisinin olaylarından birkaç yıl önce gerçekleştiğini belirtmekte fayda var.

Video oyununda Kestis'i oynayan aktör Cameron Monaghan, ayrıca canlı aksiyon dizilerinde bol deneyime sahip, çünkü Batman'in önceki dizisi Gotham'da Joker olarak rol aldı ve Showtime'ın hit dizisi Shameless'ın bir parçası oldu.

Obi-Wan Kenobi: Oyuncular ve ekip

Yönetmen

Deborah Chow, Obi-Wan'ı Disney+'a getirmekle görevlendirildi. Star Wars hayranları, The Mandalorian'ın iki bölümünü yönettiğini ve ekranda bir kamera hücresi için X-Wing pilotu olarak göründüğünü hatırlayacak. Herhangi bir canlı aksiyon Star Wars projesini yöneten ilk kadındı.

Yazar

Hossein Amini senaryoyu yazdı. Öncesinde, en son The Alienist dizisinde çalıştı ve en iyi 2011 filmi Drive'ı yazmasıyla tanındı.

Senaryo

Ewan MacGregor ve Hayden Christensen, prequel üçlemesinden karakterleri olarak geri dönüyorlar.

İşte tam kadro:

 • Ewan MacGregor - Obi-Wan Kenobi
 • Hayden Christensen - Anakin Skywalker / Darth Vader
 • Joel Edgerton - Owen Lars
 • Bonnie Piesse - Beru Lars
 • Rupert Arkadaş - Büyük Engizisyoncu
 • Musa Ingram - Engizisyoncu Reva
 • Kumail Nanjiani - duyurulmadı
 • İndira Varma - duyurulmadı
 • O'Shea Jackson Jr - duyurulmadı
 • Sung Kang - duyurulmadı
 • Simone Kessell - duyurulmadı
 • Benny Safdie - duyurulmadı
Video oynatmak

Obi-Wan Kenobi: Çıkış tarihi

Obi-Wan Kenobi 27 Mayıs 2022 Cuma günü prömiyer yapacak (hayır, ne yazık ki 4 Mayıs değil). Bu, başlangıçta açıklanan tarihten birkaç gün sonra, ancak aynı anda iki bölüm alıyoruz, bu da güzel bir bonus.

Obi-Wan Kenobi: Nereden yayın yapılır

Dizi, yalnızca Disney+'ta satışa sunulacak.

Son Haberler