Prime Video'nun ikinci sezonuna onay verdiği The Peripheral iptal edildi

Prime Video'nun ikinci sezonuna onay verdiği The Peripheral iptal edildi
Prime Video'nun sevilen bilim - kurgu dizisi The Peripheral, ikinci sezon onayını almasının ardından iptal edildi.

Amazon Prime Video, bu yılın başlarında yaptığı bir duyuruda bilim kurgu dizisi The Peripheral'ın ikinci sezon için geri döneceğini söylemişti. Başrollerinde Chloe Grace-Moretz ve Jack Reynor gibi oyuncuların yer aldığı ve oldukça iyi eleştiriler alan ilk sezonun ardından dizi için durum iyi gözüküyordu. Ama şimdi dizinin hayranlarını şoke eden bir haber geldi: Amazon, The Peripheral'ın ikinci sezonunu iptal ettiğini duyurdu.

Deadline tarafından bildirildiği üzere Prime Video, WGA ve SAG-AFTRA'yı içeren ve halen devam eden grevler nedeniyle diziyi iptal etmeye karar verdi. Bu karar, dizinin neredeyse tüm büyük Hollywood yapımlarını durma noktasına getiren greve kurban gittiğini gösteriyor. Görünüşe göre Amazon, 2025 yılı için dizi ve filmlerini zaten planlamış durumda, bu nedenle Peripheral ve geçtiğimiz yıl yayınlanan spor komedi-draması "A League of Our Own" iptal edilmek zorunda kalındı. Ayrıca bir bilimkurgu dizisi olmasından dolayı, The Peripheral'ın üretim gecikmeleri, dizinin bütçesine daha fazla maliyete yol açardı.

Tabii ki önceden devam etmesi planlanan bir dizi ilk defa sonlandırılmıyor. COVID-19 salgınının ilk günlerinde Netflix, Glow'un dördüncü sezonunu iptal etti ve ABC, benzer bir şekilde tek sezonluk Stumptown dizisinin sonlandırılmasına karar verdi. Geçtiğimiz yıl AMC, başlangıçta iki sezonluk olarak planlanmasına rağmen yalnızca yarısının yayınlanmasının ardından animasyon dizisi Pantheon'u iptal etti ve WB Discovery birleşmesi hala devam ederken şirket, Snowpiercer'ın üretimi çoktan tamamlamış ve pazarlanmış olan dördüncü ve son sezonunu yayınlamamaya karar verdi…

Son Haberler