Sadece 2 haftada Barbie, milyar dolarlık filmler kulübüne giriş yaptı

Sadece 2 haftada Barbie, milyar dolarlık filmler kulübüne giriş yaptı
Barbie, sadece iki haftada milyar dolarlık filmler kulübüne girerken, en büyük rakibi Oppenheimer da bu noktaya varmayı hedefliyor. Dünya çapında Barbie büyük ses getirmeyi başardı. Üstelik sadece film değil, filmle alakalı ürünler bile rekor satış yaptı.

Vizyona girmesinden iki hafta sonra, Greta Gerwig'in Barbie filmi artık milyar dolarlık filmler kulübün bir parçası oldu.

Başrollerini Margot Robbie, America Ferrera ve Ryan Gosling'in paylaştığı film nihayet geçtiğimiz gün, global çapta bu eşiği geçti. Variety'nin bildirdiğine göre, film artık önemli bir noktayı aştı ve bir kadın tarafından yönetilen ilk milyar dolarlık film oldu. Aynı zamanda şu anda 2023'ün 1 milyar doları aşan tek yaz filmi ve yıl genelinde Nisan'daki Super Mario Bros filminin ardından bu başarıya ulaşan ikinci film oldu. Bu sayının önümüzdeki haftalarda kesinlikle artacağı da rahatlıkla söylenebilir.

Ninja Kaplumbağalar: Mutant Kargaşası ve The Meg 2: The Trench gibi filmler şu anda sinemalarda olsa da, Barbie'nin (ve potansiyel olarak Christopher Nolan'ın Oppenheimer filmi) baskın olmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Temmuz sonunda yayınlanmadan önce, Barbie zaten çok beklenen filmlerden biriydi. Belki de uyumsuz bir şekilde Oppenheimer ile aynı yayın tarihini paylaşması sayesinde sadece bir film etkinliği haline gelmekle kalmadı, sürekli olarak pazarlandı ve son birkaç yılda gişe rekorları kıran diğer yaz filmlerine benzemiyordu. İnsanlar gruplar halinde bu filmi izlemeye gittiler ve büyük ölçüde beğendiler.

Filmin, yıl sonuna kadar ödül sezonunun büyük bir parçası olması muhtemel görünüyor. Ve Mattel'in şimdiden hem olası bir devam filmi hem de serideki diğer oyuncaklara dayanan daha büyük bir evren hakkında düşünmeye başladığı bildiriliyor. Bu filmlerin gerçeğe dönüşme ihtimalleri tartışmaya açık olsa da, şimdilik bir Barbie (ve Ken) dünyasındayız.

Son Haberler