The Last of Us'ın 2. sezonu için üzen açıklama

The Last of Us'ın 2. sezonu için üzen açıklama
The Last of Us dizisinin ikinci sezonuyla ilgili can sıkan bir açıklama geldi. Bir HBO yetkilisi, dizinin ikinci sezonun gecikeceğini ifade ederken, 2. sezon son sezon olabilir.

Bundan yıllar önce PlayStation ekosistemine özel bir oyunken şimdilerde hem PC'lerde oynanabilen bir oyun hem de bir televizyon dizisi haline gelen The Last of Us ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Dizinin yayın haklarını elinde tutan HBO'nun üst düzey yöneticilerinden Francesca Orsi, dizinin ikinci sezonuyla ilgili can sıkıcı açıklamalar yaptı. The Last of Us hayranları, büyük bir heyecanla beklenen ikinci sezon için ne yazık ki uzunca bir süre bekleyecekler gibi görünüyor.

Sinema dünyasını yakından takip eden okurlarımızın bilgisi vardır; Hollywood'da işler, geçtiğimiz ay itibarıyla durdu. Çünkü binlerce senarist, kazançlarının düşük olması ve yapay zekâ teknolojilerinin işlerini ellerinden alacağı korkusuyla büyük bir grev başlattı. İşte bu grevin etkilediği yapımlardan bir tanesi de The Last of Us oldu. Projeyi üstlenen Craig Mazin'in greve dahil olması ve çekimlerin durması, ikinci sezonun gecikmesine yol açtı.

The Last of Us'ın ikinci sezonu 2025 yılına kalabilir!

Francesca Orsi, Deadline'a verdiği demeçte şöyle dedi: "The Last Of Us'ın 2. sezon çalışmaları yazarların yaptığı grev nedeniyle durduruldu. Dizinin yardımcı sorumlusu ve yazar Craig Mazin grevlere katıldı. Böylelikle dizi çekimlerinin yanı sıra yardımcı oyuncu seçmeleri de sekteye uğramış durumda. Sonuç olarak çekimlerin bitip bitmediği henüz belli değil." Sektör kaynakları ise dizinin ikinci sezonunun 2025 yılına kadar sarkabileceğini ifade ediyorlar.

Final yapabilir!

HBO yetkilisi, dizinin ne zaman final yapacağı ile ilgili de konuştu. Yapılan açıklamalar, The Last of Us hayranlarının bu maceraya sadece iki sezon eşlik edebileceklerini gözler önüne seriyor. Orsi, "Bence Craig ve Neil diziyi nerede sonlandıracaklarını düşünüyorlar. Seri için bir 3. sezon fikri olacağı söylentilerini duyduk, ancak bir 3. sezonumuzun olacağının garantisi yok. İkisinin de 3. sezon için bir vizyonları olduğunu biliyorum. Yine de bu yapımın daha fazla sezon yapmaya uygun olup olmadığını henüz bilmiyorum." ifadelerini kullandı.

Son Haberler