Thor: Love and Thunder filmi Disney Plus'a geliyor! İşte o tarih

Thor: Love and Thunder filmi Disney Plus'a geliyor! İşte o tarih
Taika Waititi tarafından yönetilen Thor: Love and Thunder filmi çok yakında Disney Plus platformunda yayınlanacak. Fakat film, diğer ülkelere göre Türkiye'de daha geç izleyicilere sunulacak. İşte sebebi...

Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü (Love and Thunder) filmi 8 Temmuz 2022 tarihinde vizyona girdi. Marvel Comics'in ünlü karakteri Thor'u temel alan yapım, ünlü yönetmen Taika Waititi tarafından beyaz perdeye uyarlandı. Filmin senaryosu Waititi ile Jennifer Kaytin Robinson tarafından kaleme alındı ve tüm dünyada büyük ses getirmeyi başardı. Eleştirmenlerden ve izleyicilerden tam not alan yapımın çok yakında bir dijital streaming platformuna geleceği öğrenildi.

14 Haziran tarihinde Türkiye'de faaliyet göstermeye başlayan Disney Plus platformu geniş içerik kütüphanesi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Şirket, Disney'in yanı sıra National Geographic, Marvel, Star Wars ve Pixar gibi markaları bünyesinde topluyor. Tüm bu markaların dizi, film ve belgeselleri Disney+'ta gösteriliyor. Çok sevilen Thor: Love and Thunder filminin de yakında platforma geleceği öğrenildi.

Disney+ Day için geri sayım başladı

Disney Plus platformu ilk kez geçtiğimiz yıl başlattığı Disney+ Day etkinliğinde pek çok sürprizi hayranlarıyla buluşturdu. Platformun yıldönümü etkinliğinin bu yılki ayağında da pek çok heyecan verici çalışmaya yer verilecek. 8 Eylül tarihinde aboneler çok sayıda yeni içerik, özel program ve Disney tema parklarındaki heyecanlandıran özel deneyimlerle karşılaşmaya başlayacak.

thor-love-and-thunder-filmi-disney-plusa-geliyor-iste-o-tarih-2.jpg

Thor: Love and Thunder filmi Disney Plus platformunun üçüncü doğum gününde prömiyer yapacak çok sayıda yapımdan bir tanesi olacak. Popüler yapımı sinema salonlarında izleme şansı elde edemediyseniz, bu fırsat sizler için harikulade olacaktır! Öte yandan izleyiciler, filmi IMAX'in genişletilmiş en boy oranında seyretme imkanı bulacak.

Kevin Feige'nin yapımcılığını üstlendiği ve Taika Waititi tarafından yönetilen Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü filmi Chris Hemsworth, Christian Bale, Natalie Portman, Tessa Thompson, Jeff Goldblum, Chris Pratt, Dave Bautista, Karen Gillan, Vin Diesel, Bradley Cooper, Sean Gunn ve Russel Crowe gibi yıldız isimleri bir araya getiriyor.

thor-love-and-thunder-filmi-disney-plusa-geliyor-iste-o-tarih-3.jpg

Thor: Love and Thunder, Türkiye'de hemen yayınlanmayacak

Yeni Thor filmi tüm dünyada Disney+ Day kapsamında yayına girecek. Fakat ne yazık ki Türkiye'de bu film daha geç yayınlanacak. Zira bilindiği üzere ülkemizdeki sinema filmleri, yasalar nedeniyle sinema salonlarından en az 5 ay sonra dijital platformlarda yayınlanma hakkı elde edebiliyor.

Son Haberler