Türkler en çok hangi platformdan dizi ve film izliyor belli oldu!

Türkler en çok hangi platformdan dizi ve film izliyor belli oldu!
2023 yılının ilk çeyreğine ilişkin pazar payı raporu yayınlandı. Bu raporla birlikte Türkiye'de en popüler olan dizi ve film izleme platformları da belli oldu. Detaylar haberimizde...

JustWatch, 2023'ün ilk çeyreğine ilişkin pazar payı raporunu yayımladı ve en popüler platformlar da belli oldu. Pazara güçlü giren Disney+'ın gelişiyle birlikte Netflix ve BluTV'nin payında düşüş yaşandı.

Yayınlanan verilere göre, Türkiye'de en popüler dizi ve film izleme platformu BluTV olurken, hemen ardından Netflix geldi.

BLUTV LİDERLİK KOLTUĞUNU KİMSEYE BIRAKMADI

JustWatch’un verilerine göre Netflix, 2023’ün ilk çeyreğinde yüzde 27’lik pazar payına sahip olurken, 2021'in son çeyreğinde bu oranı yüzde 29'du.

BluTV ise son üç aylık dönemde yüzde 38'lik pazar payına sahip olarak zirvede yer almayı sürdürdü. Ancak bu oran 2021'de yüzde 42'ydi. Zirvede olsa bile yüzde 4'lük bir kaybın söz konusu olması dikkatlerden kaçmadı.

1 SENE DOLMADAN YÜZDE 9 PAZAR PAYI

MUBİ, yüzde 4 paya sahip olurken, 2021'e göre yüzde 3'lük kayıp yaşadı. Vahşi bir reklam kampanyasıyla Türkiye pazarına giren Disney+ ise yüzde 9 pazar payına ulaşmayı başardı.

İlk yılını bile tamamlamayan firmanın yaptığı reklam kampanyaları işe yaramış gibi görünüyor. Özellikle Türk yapımların etkisi ve Netflix'e oranla uygun fiyatlı olması Disney+'ı yükseltmeye yardımcı olan etkenler arasında yer alıyor.

Son Haberler