Yönetmeni açıkladı! Squid Game 2. sezon konusu ne olacak?

Yönetmeni açıkladı! Squid Game 2. sezon konusu ne olacak?
Hwang Dong-hyuk tarafından yönetilen popüler Netflix dizisi Squid Game 2. sezonu ile yakında karşımıza çıkacak. Dizinin yönetmeni, yein sezonla ilgili pek çok ayrıntıyı hayranlarıyla paylaştı.

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde Netflix platformunda yayınlanan Squid Game dizisi tüm dünyada büyük izlenme rakamlarına ulaştı. İlk sezonu toplamda dokuz bölümden oluşan yapım, tam 94 ülkede en çok izlenen içerik olarak kayıtlara geçti. 142 milyondan fazla kişinin seyrettiği dizi, platformun açıkladığı bilgilere göre yalnızca ilk dört haftasında 1,65 milyar izlenme saatine ulaşarak Bridgerton'ın rekorunu elinden aldı.

Hwang Dong-hyuk tarafından yazılıp yönetilen Güney Kore dizisi Lee Jung-jae, Park Hae-soo, O Yeong-su, Wi Ha-joon, Jung Ho-yeon, Heo Sung-tae, Anupam Tripathi ve Kim Joo- ryoung gibi yıldız oyuncuları bir araya getirdi. Aksiyon, gerilim ve dram türlerini harmanlayan yapımla ilgili yeni gelişmeler ortaya çıktı. Aylar önce Netflix, dizinin 2. sezonu ile yakında yeniden hayranlarıyla buluşacağını müjdelemişti. Yönetmen Dong-hyuk'tan gelen son açıklamayla birlikte ise yeni sezonun konusu açıklığa kavuştu.

Squid Game yeni sezon konusu açıklandı

Squid Game'in yönetmeni Hwang Dong-hyuk, Los Angeles Times'a verdiği röportajda dizinin 2. sezonu ile ilgili önemli ipuçları verdi. Açıklanan bilgilere göre, yeni sezonun yine Gi-Hun'a odaklanacağı belirtildi. Gi-Hun'un, herkesin doğuştan gelen bir iyilik kapasitesine sahip olduğunu ispatlamak için yeni bir göreve çıkacağı aktarıldı. Yönetmenin konuya ilişkin açıklaması şöyle oldu:

"Squid Game 2. sezonu, ilk sezonun sonunda Gi-hun'u bıraktığımız yerden başlayacak. Şimdilik herhangi bir spoiler vermek istemiyorum. Ancak, Gi-hun'un son bölümde söylediği şu söz oldukça önemli: 'Ben bir at değilim ve bunu bize kimin yaptığını merak ediyorum.' Bu yolculukla ilgili olacak ve ana karakterimiz, bizim aslında birer at olmadığımızı kanıtlayacak. Hepimiz insanız. Ve hepimiz kalbimizde iyiliği, insanlığın özünü tutmalıyız."

squid-game-2-sezon-konusu-2.jpg

Dizinin ikinci sezonunda pek çok sürprizin yer alacağı tahmin ediliyor. Özellikle de Hwang'ın açıklamalarına göre, ilk sezonda yarım bırakılan detaylar nihayet kapanacak. Aynı zamanda yeni oyunlar ve karakterler karşımıza çıkacak. Bu nedenle Gi-hun'un yeniden Squid Game arenasına dönüş yapmak zorunda diye tahmin ediliyor.

Squid Game yeni sezonu için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Dizinin çekimleri sürerken; beklenen bölümlerin yayınlanması ise muhtemelen 2023 yılında gerçekleşecek. Netflix'in konuya ilişkin ilerleyen aylarda resmi bir açıklama yapacağı düşünülüyor.

Son Haberler