Skype, Artık Firefox'ta Çalışacak; İşte Detaylar

Skype, Artık Firefox'ta Çalışacak; İşte Detaylar
Geçen yıl COVID-19 salgınında video konferans trendi başladığında, Microsoft'un da çoğunluğa atlaması şaşırtıcı değildi. Ancak biraz şaşırtıcı...

Geçen yıl COVID-19 salgınında video konferans trendi başladığında, Microsoft'un da çoğunluğa atlaması şaşırtıcı değildi. Ancak biraz şaşırtıcı olan, yıllardır sahip olduğu video konferans hizmetini tanıtmak yerine daha genç Teams platformunu enfiye haline getirmeye öncelik vermesiydi. Aslında, Microsoft da dahil olmak üzere bazıları bu noktada Skype'ı neredeyse unutmuş olabilir. Microsoft, yeni Web uygulamasını başlattıktan iki yıl sonra, gereksiz bir uyarı olsa da, nihayet Skype'ı Firefox'ta çalıştırdı.

Her halükarda bir Skype masaüstü uygulaması var, bu nedenle bir Web tarayıcı deneyimi gereksiz görünebilir. Ancak herkes sadece ara sıra yapılan aramalar için ayrı bir uygulama yüklemek istemeyebilir ve herkes Microsoft'un kutsanmış tarayıcısını kullanmaya hevesli olmayabilir. Ancak, hangi tarayıcıyı tercih ettiğinize bağlı olarak, Microsoft tarafından küçük düşürüldüğünü hissetmiş olabilirsiniz.

Microsoft Edge'in kendi kendine geliştirilen edgeHTML motorundan Chromium'a geçişi, Chrome ve Opera gibi benzer tarayıcıların yeni Skye for Web deneyimini destekleyebileceği anlamına geliyordu. Ancak Mac'lerdeki Safari kullanıcıları, Skype'ı tercih ettikleri tarayıcılarda kullanabilmek için bu yılın Mayıs ayına kadar bekledi.

Şimdi eşit muamele görme sırası Firefox kullanıcılarında. Dr. Windows'a göre, tarayıcılar için Skype açılış sayfasına gitmek, sonunda iletişim platformunun işlevselliğini kullanmanıza izin verecek. Hala tüm özelliklerin mevcut olmayabileceğine dair bir uyarı var, ancak aslında durum böyle olmayabilir.

Firefox ile bu uyumluluk, şu anda Insider'lar için önizleme aşamasında olan Skype 8.78'de mevcut olacak. Henüz ne zaman halka açılacağına dair bir haber yok, ancak o zamana kadar Skype'ın resmi belgelerinin Firefox'un Skype for Web tarafından desteklenmeyen tek tarayıcı olduğuna inanmasını bekleyin.

Son Haberler