Snapchat, Android Kullanıcıları İçin Yeni Bir Widget Özelliğini Test Ediyor

Snapchat, Android Kullanıcıları İçin Yeni Bir Widget Özelliğini Test Ediyor
Snapchat, dünya çapında 293 milyondan fazla günlük aktif kullanıcısı olan en ünlü sosyal medya platformlarından biridir. Platform çoğunlukla filtreler,...

Snapchat, dünya çapında 293 milyondan fazla günlük aktif kullanıcısı olan en ünlü sosyal medya platformlarından biridir. Platform çoğunlukla filtreler, yüz takası, sohbet ve ses değişikliği için popülerdir. Ancak platform, kullanıcıların etkileşim düzeyini artırabilmesi için Snapchat Stories ve Bitmoji gibi çeşitli özellikleri kullanıma sundu.

[caption id="attachment_2173" align="alignnone" width="1200"] snapchat[/caption]

Son zamanlarda, geliştirici ve sızıntı yapan Alessandro Paluzzi, platformun şu anda Android cihazlarda bir widget'ı test ettiğini, böylece kullanıcıların yakın arkadaşları ve aileleriyle rahat ve hızlı bir şekilde sohbet edebilmeleri için tweet attı.

Widget yardımıyla kullanıcılar arkadaşlarıyla sohbet edebilir ve ayrıca arkadaşlarının hikayelerini doğrudan Android ana ekranından görüntüleyebilirler. Ancak Paluzzi, bu seçeneğin hala geliştirme aşamasında olduğunu ve yakında piyasaya sürüleceğini söyledi. Birçok kullanıcı da bu widget'ın karanlık modunu soruyordu. Ayrıca Snapchat'in widget'ın karanlık modu üzerinde de çalıştığını tweetledi ve ayrıca bu özelliklerin nasıl görüneceklerine dair bazı ekran görüntüleri yayınladı. Snapchat, şu ana kadar karanlık mod seçeneği sunmayan tek platform. Kullanıcılar en yakın arkadaşlarının kısayolunu ana ekrana ekleyebilecek, böylece arkadaşlarıyla her sohbet etmek istediklerinde uygulamayı açmak zorunda kalmayacaklar. Daha önce platform bu özelliği iOS cihazlarda tanıttığında, iOS kullanıcıları widget'ı yalnızca Bugün Ekranlarına ekleyebiliyordu. Ancak Android cihazlarda bu tür widget'ları ana ekranın herhangi bir yerine ekleyebilecekler.

[caption id="attachment_2176" align="alignnone" width="772"] snapchat[/caption]

Kullanıcıların bu widget'ı Android cihazlarında etkinleştirmeleri gerekecek. İlk önce ana ekranlarındaki boş alana dokunmaları gerekecek ve ardından Snapchat widget'ı seçeneğini alacaklar, arkadaş, aile üyeleri veya çok özel birini ekleyebilirler, ancak Paluzzi bunların sayısını açıklamadı. bir widget'a aynı anda eklenebilen üyeler. Kullanıcılar ayrıca widget'ı yeniden boyutlandırabilir. Paluzzi, platform hala bu seçeneklerle denemeler yaptığı için bu özelliklerin kullanıma sunulacağı kesin tarihi açıklamadı. Platformun bu widget'ı bir sonraki güncellemede başlatması mümkün olabilir. Elbette bu seçenek kullanıcıların ilgisini daha iyi çekecektir.

Son Haberler