Snapdragon 898 Sızdırıldı; İşte Özellikleri

Snapdragon 898 Sızdırıldı; İşte Özellikleri
Temmuz ayında, Qualcomm'un bir sonraki amiral gemisi silikonuyla ilgili ilk söylentiler ve sızıntılar ortaya çıkmaya başladı. SoC'nin Snapdragon 895 olarak...

Temmuz ayında, Qualcomm'un bir sonraki amiral gemisi silikonuyla ilgili ilk söylentiler ve sızıntılar ortaya çıkmaya başladı. SoC'nin Snapdragon 895 olarak adlandırılacağını öne süren bazı raporlar vardı ancak bu noktada fikir birliği, ismin büyük olasılıkla Snapdragon 898 olacağı yönünde.

Anlaşmazlıkları bir kenara bırakırsak, platformun model numarasını biliyoruz - bu SM8450. Sektörden gelen raporlar, çipin Arm'ın yeni Armv9 mimarisini temel alacağını ve bir ana Arm Cortex-X2 çekirdeğinin yaklaşık 3.09GHz saat hızlarına ulaşabileceğini belirtiyor.

En son sızıntı bir görüntü şeklinde geliyor. Görünüşe göre en yeni Snapdragon SM8450 yonga setini çalıştıran gizemli bir telefon. Donanım ekranından gelen bilgiler, şu ana kadar bildiğimiz her şeyle örtüşüyor.

SoC'nin adı bulanık olsa da SM8450 model numarası fotoğrafta net bir şekilde görülebiliyor. 8 çekirdek ve 3 kümeden bahsediyoruz. Birincil küme, 3.00 Ghz'de çalışan bir çekirdekten oluşur. Bu muhtemelen Cortex X-2'dir.

2.5 GHz'de saat hızına sahip üç Cortex-A710 tabanlı orta çekirdek ve 1.79GHz'de saat hızına sahip Cortex-A510 olmak üzere dört verimlilik çekirdeği vardır. Resimde GPU da gösteriliyor - bu Adreno 730. Arm, yeni X2 çekirdeğinin Snapdragon 888'de bulunan X1'den %16 daha hızlı olduğunu söylese de, yeni çipin beklenen performansı hakkında bilgi yok.

Yeni Snapdragon 898 ayrıca çok daha küçük bir ayak izinden faydalanacak, verimliliğe yardımcı olması gereken 4nm teknolojisi kullanılarak üretildi.

Son Haberler