Spotify, Apple Music Tarzı Canlı Şarkı Sözleri Özelliğini Kullanıma Açıldı

Spotify, Apple Music Tarzı Canlı Şarkı Sözleri Özelliğini Kullanıma Açıldı
Spotify, bir yılı aşkın süredir Apple Music tarzı canlı şarkı sözleri özelliğini test ediyor. Yılın başında ABD'ye genişlettikten sonra, şimdi...

Spotify, bir yılı aşkın süredir Apple Music tarzı canlı şarkı sözleri özelliğini test ediyor. Yılın başında ABD'ye genişlettikten sonra, şimdi tüm dünyaya yayılıyor. TechCrunch'a göre Spotify, anlaşmasını genişletmek ve Hindistan, Latin Amerika ve Güneydoğu Asya'daki kullanıcılara canlı şarkı sözleri sunmak için Musixmatch tarafından sağlanan şarkı sözlerini kullanacak.

Daha önce çoğu pazarda, 2016 yılında kullanıma sunulan ancak gerçek zamanlı şarkı sözleri sunmayan ve yıllardır binlerce kullanıcının şikayeti olan “Şarkı Sözlerinin Ardında” özelliği bulunuyordu. Bu nedenle şirket, TechCrunch'a bu yeni özellik nedeniyle “Behind the Lyrics”in sona ereceğini doğruladı.

Canlı şarkı sözü işlevi iOS, Android, masaüstü, oyun konsolları (PS4, PS5, Xbox One) ve TV'ler (Android TV, Amazon Fire TV, Samsung, Roku, LG, Sky ve Comcast) arasında kullanılabilir. TechCrunch, bu özelliğe nasıl erişebileceğinizi açıklıyor:

Mobil cihazlarda, kullanıcılar şarkı çalarken parçanın sözlerinin gerçek zamanlı olarak kaydırıldığını görmek için “Now Playing” ekranından yukarı kaydırabilir. Masaüstü uygulamasında bunun yerine “Şimdi Yürütülüyor” çubuğundaki mikrofon simgesini tıklayabilirsiniz. Spotify TV uygulamasında şarkı sözleri düğmesinden Şarkı Sözlerini etkinleştirmek için "Şimdi Yürütülüyor" görünümünün sağ üst köşesine gideceksin.

Ayrıca, kullanıcıların paylaşmak istedikleri şarkı sözlerini ve hedefi seçmelerine olanak tanıyan yerleşik bir paylaşım düğmesi de bulunmaktadır. Neyse ki, ücretsiz ve premium kullanıcılar bu yeni Lyrics deneyimini sorunsuz bir şekilde kullanabilirler.

Halen müzik bölümünde olan Spotify, canlı şarkı sözü özelliği ile Apple Music'i yakalarken, Deezer bugün Xbox'ta senkronize şarkı sözlerini piyasaya sürdüğünü duyurdu. Bununla müzik akışı hizmeti, oyuncuların en sevdikleri parçalara doğrudan konsollarından şarkı söylemelerine izin verecek gelişmiş bir deneyim sunacak.

Spotify'ın Şarkı Sözlerinden farklı olarak Deezer, Premium aboneliğinizin olmasını gerektirir. Şunları not eder:

Oyuna ara vermek isteyen Xbox hayranları da duraklat düğmesine basabilir ve yalnızca müziklerine odaklanabilir. Sevdiğiniz parçaları ve yeni önerileri içeren sonsuz bir parça akışı olan kişisel Akışınızda rahatlayın. Flow, sevmediğiniz bir şarkıyı çalarsa, "yasakla" seçeneğimize tıklamanız yeterlidir; bir daha istenmeyen bir parçayı duyma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Son Haberler