Spotify, Araba Görünüm Modunu Kullanımdan Kaldırıyor

Spotify, Araba Görünüm Modunu Kullanımdan Kaldırıyor
Spotify 2019'da sadeleştirilmiş Araba Görünümü modunu duyurduğunda, sürücülerin yolda dikkatlerinin dağılmasını önlemenin akıllı bir yolu gibi görünüyordu....

Spotify 2019'da sadeleştirilmiş Araba Görünümü modunu duyurduğunda, sürücülerin yolda dikkatlerinin dağılmasını önlemenin akıllı bir yolu gibi görünüyordu. Arabanıza Bluetooth üzerinden her bağlandığınızda, menü düğmeleri ve albüm resmi gibi gereksiz öğeleri kaldırır. Bunun yerine, müziği duraklatmak ve çalmak için size büyük düğmeler verdi; önceki veya sonraki parçaya atlamak; veya belirli bir şarkı gibi. Ancak, Spotify'ın yakın tarihli bir destek dizisine göre özelliği "kullanımdan kaldırdığını" onayladığı için, umarım fazla bağlanmamışsınızdır.

Özelliğin Android uygulamasından kaybolduğunu fark eden bir kullanıcıya yanıt veren bir Spotify moderatörü, Spotify'ın "en iyi araç içi dinleme deneyimini sunmanın çeşitli yeni yollarını aktif olarak araştırdığını" belirtti. Araba görünümünün kaldırılmasının "yeni yeniliklere yol açmak" için gerekli olduğunu eklediler. Bu yeterince makul olsa da, gerçekten kullanışlı bir güvenlik özelliğinin net bir şekilde değiştirilmeden terk edilmesini mazur göstermez.

Moderatör, Spotify'ı eller serbest olarak kontrol etmek için Google Asistan'ı kullanmayı önerdi; bu, Google veya Apple Haritalar ile gezinirken de işe yarayacak bir şey. Ve adil olmak gerekirse, yoldaki melodileri kontrol eden kaç kişi bu kadar.

Spotify'ın Araba Görünümü'nün önceliğini kaldırıyor olabilir, çünkü arabalarda müzik çalmayı yönetmenin başka pek çok yolu var. CarPlay veya Android Auto desteğine sahip modern bir arabanız varsa, yalnızca gösterge paneliyle etkileşime girersiniz ve Araba Görünümü asla çalışırken görmezsiniz. Son on yılda yapılan birçok aracın direksiyonlarında bir tür medya kontrolü de var.

Tabii ki, bazı Spotify kullanıcılarının forum başlığında bahsettiği gibi, daha kötü bir amaç var. Şirket, insanları 80 dolarlık teşhir aksesuarı olan Car Thing'e doğru itmeye çalışıyor olabilir. Eski arabalar için faydalı bir yükseltme olduğunu gördük, ancak telefonunuzu monte edip Spotify'ı doğrudan kontrol edebildiğinizde de gereksiz görünüyordu. Ancak, Araba Görünümü modu olmadan, bu garip gadget birdenbire daha yararlı görünüyor. Ancak bu gibi durumlarda, en basit açıklama genellikle belirli özelliklerin fazla kullanılmadığını fark eden şirketlere gelir.

Son Haberler