Spotify, iOS Uygulamasına AirPlay 2 Desteği Ekleme Planlarını Erteledi

Spotify, iOS Uygulamasına AirPlay 2 Desteği Ekleme Planlarını Erteledi
Spotify bu hafta, iOS uygulamasına AirPlay 2 desteği ekleme planlarının süresiz olarak ertelendiğini doğruladı.Bir çevrimiçi tartışma forumu gönderisinde,...

Spotify bu hafta, iOS uygulamasına AirPlay 2 desteği ekleme planlarının süresiz olarak ertelendiğini doğruladı.

Bir çevrimiçi tartışma forumu gönderisinde, bir Spotify temsilcisi, müzik akışı hizmetinin AirPlay 2'yi desteklemek için çalıştığını, ancak şirketin "ses sürücüsü uyumluluk sorunları" nedeniyle "şimdilik" çalışmalarını durdurduğunu söyledi. Temsilci, AirPlay 2 desteğini "öngörülebilir gelecekte tamamlayamayacağımız daha büyük bir proje" olarak nitelendirdi.

AirPlay 2, çok odalı ses, Siri ses kontrolü ve iyileştirilmiş ara belleğe alma dahil olmak üzere orijinal AirPlay kablosuz ses protokolünde yapılan çeşitli geliştirmelerle Mayıs 2018'de iOS 11.4'ün bir parçası olarak piyasaya sürüldü. Bir uygulama, Apple'ın geliştirici web sitesinde belirtilen dört adımlı bir süreçle AVFoundation çerçeve API'lerini uygulayarak AirPlay 2'yi destekleyebilir.

Spotify, Apple'ın konuşmacıyı geçen yıl üçüncü taraf müzik hizmetlerine açmasına rağmen, HomePod (veya HomePod mini halefi) için henüz yerel destek eklemedi. Bu, Spotify'ın Mart 2019'da Avrupa Komisyonu'na Apple aleyhinde, iPhone üreticisini "Spotify ve diğer rakipleri Siri, HomePod ve Apple Watch gibi Apple hizmetlerinden kilitlemekle" suçlayan bir şikayette bulunmasına rağmen.

Son Haberler