Spotify Kabul Etti, iOS 14.8 ve iOS 15'te Pil Sorunu Yaşatıyor

Spotify Kabul Etti, iOS 14.8 ve iOS 15'te Pil Sorunu Yaşatıyor
Günlük olarak iOS 14.8 veya iOS 15 çalıştıran bir iPhone kullanıyorsanız ve düzenli bir Spotify kullanıcısıysanız, bazı kötü ve iyi haberler var.Kötü...

Günlük olarak iOS 14.8 veya iOS 15 çalıştıran bir iPhone kullanıyorsanız ve düzenli bir Spotify kullanıcısıysanız, bazı kötü ve iyi haberler var.

Kötü haber şu ki Spotify, uygulamada aşırı pil tüketimine neden olan ve hatta telefonun aşırı ısınmasına neden olabilecek bir hatanın farkında olduğunu itiraf etti. Sorunla ilgili raporlar çoğunlukla iOS 14.8 veya iOS 15 yüklü kullanıcılardan geliyor. İyi haber şu ki Spotify aktif olarak bu konuyu araştırıyor.

İPhone sahiplerinden gelen raporların çoğu, Spotify'ın bir tür arka plan etkinliği nedeniyle pili tüketiyor gibi göründüğünü belirtiyor, ancak bunun arkasındaki sebep belirtilmedi.

Pili öldüren bu hatanın iOS 14.8 ve iOS 15 kurbanlarının yanı sıra, iOS'un eski sürümlerini çalıştıran ve sorun yaşadıklarını bildiren bazı kullanıcılar da var.

Spotify topluluk merkezindeki topluluk yöneticileri, uygulamayı yeniden başlatmayı veya temiz bir yeniden yükleme yapmayı denemeyi tavsiye etti. Bu işe yaramazsa, Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenileme'ye giderek Arka Planda Uygulama Yenileme'yi devre dışı bırakmayı deneyebileceğinizi de söylüyorlar.

İOS 15 sürümünün ne kadar zor olduğu göz önüne alındığında, burada bazı suçlamaları Apple'a yöneltmek çok zor olmaz. Bazı örnekler, iPhone 13 serisindeki 5G sorunları, sessiz anahtarının işinde "çok iyi" olması, kontrolleri kırma, Airpods Pro ve daha fazlası olabilir.

Ne yazık ki, bir düzeltmenin ne zaman beklenebileceği veya sorunun uygulamadan gelip gelmediği konusunda Spotify'dan bir haber yok. Yukarıda belirtilen çözümler sizin için işe yaramazsa, Spotify, uygulamanın yanı sıra iPhone iOS sürümünüzü de güncel tutmanızı önerir.

Son Haberler