Spotify, Podcastlere Anket ve Soru-Cevap Özelliği Getiriyor

Spotify, Podcastlere Anket ve Soru-Cevap Özelliği Getiriyor
Spotify'ın podcast'leri daha etkileşimli hale getirme arayışı genişliyor. Bugün, akış hizmeti, test ettiği anketlerin ve Soru-Cevap özelliklerinin, aynı...

Spotify'ın podcast'leri daha etkileşimli hale getirme arayışı genişliyor. Bugün, akış hizmeti, test ettiği anketlerin ve Soru-Cevap özelliklerinin, aynı zamanda sahip olduğu podcast prodüksiyon hizmeti olan Anchor aracılığıyla tüm içerik oluşturucuların kullanımına sunulacağını duyurdu. Araçlar herkese açık olmasına rağmen, Spotify podcast yapımcılarını açıklıyor ve dinleyiciler bunları 160 ülkede görecek.

Dinleyici tarafında, hem Android hem de iOS'ta Spotify uygulamasında bölüm sayfalarının altında sorular görünecek. Oradan, şovla ilgili tüm istemlere doğrudan uygulamada yanıt verebileceksiniz. Tahmin edebileceğiniz gibi, devam eden anket sonuçlarını göreceksiniz, ancak Soru-Cevap yanıtları yalnızca şovun yaratıcısı tarafından görülecektir. Yapımcılar ve sunucular, ilgili kullanıcı adının yanı sıra hikaye benzeri bir biçimde belirli yanıtları sorunun altına sabitleme seçeneğine sahip olacak.

Spotify bir yıldır anketleri test ediyor ve Ocak ayında denemeye bir Soru-Cevap seçeneği ekledi. O sırada şirket, göründükleri programların sayısı çok sınırlı olmasına rağmen, kullanıcıların yüzde 90'ının anketleri göreceğini söyledi.

Son Haberler