Spotify Üyeliğimi İptal Etmek İstiyorum Diyenler İçin İptal Rehberi

Spotify Üyeliğimi İptal Etmek İstiyorum Diyenler İçin İptal Rehberi
Spotify, dünyanın pek çok yerinden orijinal ve telifli müzik dinleme fırsatı sunuyor. Ayrıca platform üzerinden para kazanma fırsatı da vaat ettiği için...

Spotify, dünyanın pek çok yerinden orijinal ve telifli müzik dinleme fırsatı sunuyor. Ayrıca platform üzerinden para kazanma fırsatı da vaat ettiği için pek çok sanatçının müziğini Spotify'a yüklediği görülmekte. Dünyanın en çok kullanılan müzik uygulamaları arasında olan Spotify, abonelik sistemi ile çalışıyor. Her ay düzenli olarak bedel ödediğiniz takdirde müzikleri rahatlıkla dinleyebiliyorsunuz. Kimi zaman ücretsiz denemelerle de herhangi bir para ödemeden kullanabildiğinizi de söyleyelim. Peki Spotify'dan memnun kalmadıysanız üyeliğinizi nasıl iptal edebilirsiniz. Bu konu hakkında pek çok soru bulunuyor. Ancak kimi kullanıcılar Android kimileri ise iOS üzerinden uygulamaya bağlandığı için iptal etme yöntemi farklı. Hatta web üzerinden spotify kullananlar için de aynı şey geçerli. O yüzden üç farklı şekilde bunu anlatarak sizin üyeliğinizi nasıl iptal edebileceğinizi göstereceğiz.

Spotify Premium Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Android ve web kullanıcılarının Spotify premium üyeliklerini iptal etmeleri için öncelikle internet sitesine girmesi şart. Uygulama üzerinden premium üyelik iptali sağlanamıyor. Bu nedenle tavsiyemiz Google Chrome veya Safari tarayıcılarından birine girebilirsiniz. Girdikten sonra Spotify resmi internet sitesine bağlanın. Üyelik bilgilerinizi yazarak giriş yapın. Hesabınızda sağ üstte adınız soy adınız yazacaktır. Oraya tıklayarak hesabınızın genel durumunu görüntüleyin. Premium üyeliğinizi iptal edeceğine yönelik yazıya tıklayın. Neden iptal etmek istediğinize yönelik soruyu da yanıtladıktan sonra gönül rahatlığıyla iptal işlemlerini başlatabilirsiniz.

Apple Kimliği ile Spotify Premium'u İptal Etmek

Apple Kimliği, çeşitli internet sitelerine girmeye gerek kalmadan üyelik iptali yapmanızı sağlıyor. Özel olarak iOS adına geliştirilen bu özellik, Android veya internet sitelerinde bulunmuyor. Abonelik işlemi başlattığınız uygulamaları kolaylıkla iptal edebilirsiniz. Öncelikle Apple Kimliği'ne giriş yapıyoruz. Abonelikler bölümünden Spotify'ı bulmalısınız. Hızlı bir şekilde iptal edebilmek için orada yazan iptal et yazısına tıklamanız yeterlidir. Çeşitli onaylardan sonra hesabınızın premium üyeliği iptal edilecektir.

Spotify Ücretsiz Kullanmak

Spotify'ı ilk günlerde ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Eğer memnun kalırsanız hiçbir bedel oynamadan iptal edebiliyorsunuz. Hal böyle olunca pek çok kişi Spotify'ı deneme fırsatı elde ediyor. Vaktiniz dolmadan iptal etmezseniz kartınızdan para çekilebilir. Bu ihtimali de göz önünde bulundurarak Spotify üyeliğinizi vaktinde iptal etmelisiniz. Süre dolduğunda çok geç olabilir. Şirketin bu konudaki politikası da oldukça katıdır. Sonuç itibariyle size verilen ücretsiz süre geçti ise onların da yapabileceği çok bir şey yok. Spotify kullanımı bu şekilde ücretsiz ve ücretli abonelik şeklinde hizmet vermekte. Uygulamada bulunan tüm şarkıları dinleyebilirsiniz.

Son Haberler