Spotify'dan, Yakın Zamanda Yükselen Eleştirilere Yanıt Geldi!

Spotify'dan, Yakın Zamanda Yükselen Eleştirilere Yanıt Geldi!
Spotify, yakın zamanda yükselen eleştirilere yanıt vererek henüz yorum için çok erken olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz gün başarılı görünen son çeyrek raporunu yayınlayan Spotify, 2022'nin başlangıcınınsa Wall Street'in umduğundan daha zorlu olacağını tahmin ediyor. Ancak CEO Daniel Ek, bunun Joe Rogan'ın popüler podcast'ine yapılan itirazlarla ilgisi olmadığını düşünüyor.

Ek, Çarşamba günü Wall Street analistleriyle şirketin en son finansal sonuçlarını tartışmak üzere yaptığı görüşmede, "etkinin ne olabileceğini bilmek için çok erken" dedi. CEO, geçmişte tartışmalarla karşılaştığında, etkilerin "günlerle değil aylarla ölçüldüğünü" de sözlerine ekledi: "Ama olduğumuz konum hakkında iyi hissediyorum."

Spotify geçtiğimiz yılın sonunda 400 milyon dinleyici sınırını geçti ve bu sınırın, dünya çapında müzik akışındaki hakimiyetini vurguladığı söylenebilir. Ancak bu sınır, The Joe Rogan Experience üzerindeki COVID yanlış bilgilendirmeleri üzerine #DeleteSpotify gibi hashtag'lerin trend olmaya başlamasından üç hafta önce aşılmıştı. Rogan'ın podcast'i Spotify'daki en popüler podcastler arasında yer alıyor ve şirketin müziğin ötesine geçerek tüm sesli yayınlar için dünya lideri olma konusundaki daha geniş stratejisinin temel taşlarından birini oluşturuyor.

Son Haberler