Steam'deki Hata Şirketi Az Daha Batırıyordu! Steam Para Ekleme Açığı Düzeltildi!

Steam'deki Hata Şirketi Az Daha Batırıyordu! Steam Para Ekleme Açığı Düzeltildi!
Steam'de geçtiğimiz günlerde önemli bir açık keşfedildi. Bu açığa göre pek çok kişi Steam cüzdanına limitsiz para ekleyebilirdi. Üstelik bu durum...

Steam'de geçtiğimiz günlerde önemli bir açık keşfedildi. Bu açığa göre pek çok kişi Steam cüzdanına limitsiz para ekleyebilirdi. Üstelik bu durum kısa bir süre içerisinde fark edildi. Bir kullanıcının fark ederek Valve'ye bildirmesi sonucu hızlı bir şekilde düzeltildi. Kişiye de ödül verildi ancak bu hatanın tamamen düzeldiği anlamına gelmiyor. Peki para ekleme açığı nasıl ortaya çıktı? Steam az daha büyük zarar edecekti.

Steam Para Ekleme Bugu Nedir?

Steam'e gerekli bilgiyi veren drbrix isimli kullanıcı, yaptığı hamle ile Steam'in para ekleme bugunu kaldırmasını sağladı. Para ekleme hatası ise basit bir mantıkla çalışıyor. Öncelikle "amount100" içeren bir e postayı Steam'e bağlıyorsunuz. Daha sonra Steam üzerinden Smart2Pay yöntemiyle para ekliyorsunuz. Ödeme yapacağınız miktar 1 doların altında olduğu sürece bu isteği hızlı bir şekilde değiştirme imkanınız bulunuyor. Değiştirme aşamasında ise yazacağınız miktar Steam cüzdanına geçiyor. Sunucuya veri gelmeden hızlı bir şekilde bu işlemin yapılabildiği ortaya çıktı.

Steam Hatayı Bildireni Ödüllendirdi!

Steam'deki kritik hatayı bildiren kullanıcı 7.500 dolar ödüllendirildi. Hatanın oldukça riskli olduğunu belirtti ve ödülü de buna göre verdiklerini ifade etti. Pek çok kişi bu hatadan sonra Steam'in nasıl bir hamle yapacağını merak ediyor. Çünkü dijital oyun platformunun düzenli olarak güncelleme yaptığı ve internet geyiklerinde de buna sıkça rastlandığı biliniyor. Steam, altyapısında önemli değişikliklere imza atabilir. Mevcut hataların olduğu kısımla ilgili yeni düzenlemeler yapılabilir. Şimdilik dijital oyun platformuyla ilgili radikal bir değişiklik haberi gelmedi. Ancak önümüzdeki günlerde şirketin ayakta kalabilmesi ve faaliyetlerine kesintisiz devam edebilmesi için bazı güncellemeler yapacağı belirtiliyor.

En Büyük Dijital Oyun Platformu

Steam'in elindeki unvan oldukça önemli. Dünyanın en büyük dijital oyun platformu unvanı Steam'de. Sahip olduğu kullanıcı sayısından yapılan harcamaların boyutuna kadar Steam milyonlarca oyuncuya öncülük ediyor. Oyun platformu adeta sosyal medya gibi kullanılmakta. Hal böyle olunca oyuncular platforma büyük ilgi duyuyor. Oyunculara özel bir platform olmasından kaynaklı çok tercih edildiğini belirtelim.

Steam Hatası Düzeltildi mi?

Steam'in mevcut hatası düzeltildi. Pek çok kişi tekrardan sınırsız para eklenip eklenmeyeceğini merak ediyor. Ancak hataya hızlı bir şekilde müdahale edildi. Ayrıca, Steam üzerinden bu yöntemle çeşitli saldırılarda bulunan var mı açıklama yapılmadı. Dijital oyun platformu bu konuda bilgi vermezken, yapılacak açıklamalar doğrultusunda son durumun ne olduğunu öğrenebiliriz. Şimdilik büyük bekleyiş sürüyor. Çünkü Steam'in bu konu üzerine biraz daha çalışması ve bir şeyleri değiştirmesi gerekecek.

Son Haberler