Steam'in En Son Güncellemesi İle İndirme Yönetimini İyileştiriyor

Steam'in En Son Güncellemesi İle İndirme Yönetimini İyileştiriyor
Valve, bu hafta Steam oyun istemcisi için indirme yönetimini önemli ölçüde iyileştiren yeni bir beta güncellemesi yayınladı. Oyun ve içerik indirmeleri,...

Valve, bu hafta Steam oyun istemcisi için indirme yönetimini önemli ölçüde iyileştiren yeni bir beta güncellemesi yayınladı. Oyun ve içerik indirmeleri, birçok Steam kullanıcısı için her zaman bir sorun olmuştur. Arayüz hantaldı, bilgiden yoksundu ve çalışmak hiç de zevkli değildi.

Steam'in yeni indirme sayfası, bu eleştirilerin çoğuna hitap ediyor. Doğrudan sayfada görüntülenen yeni bir renk paleti ve oyun sanatı ile daha hoş bir görünüme sahip yeniden tasarlanmış bir indirme arayüzüne sahiptir; bu şekilde, indirme kuyruğuna bakmanıza gerek kalmadan istemci tarafından şu anda indirilenlerin görsel bir hatırlatıcısını alırsınız.

Yeni oyun indirme ilerleme çubuğu, yalnızca indirme içeriği ilerlemesini değil, yeni istemci sürümündeki toplam ilerlemeyi görüntüler. Steam, önceki sürümde disk ayırma işlemini vurgulamadı ve bu, indirmelerin tamamlanmadığı halde tamamlanmış görünmesini sağladı.

Bağlam menüsü, indirme işlemi tamamlandıktan sonra oyunu başlatma seçeneklerini listeler. Valve'in sürüm notları, eğer etkinleştirilirse içerik menüsünü kullanarak indirme kısıtlamasını askıya almak için yeni bir seçenek olacağını gösteriyor. Bu seçenek yalnızca Steam ayarlarında indirme kısıtlaması etkinleştirilmişse görüntülenir.

Kısmen indirilen içerik, daha iyi görsel ayrım için gölgeli bir ilerleme çubuğuyla görüntülenir; bu, bir indirmeyi duraklattığınızda olur, ör. başka bir indirmeyi en üst noktaya taşıyarak. Bununla birlikte, yeni indirme yöneticisi sürükle ve bırak özelliğini destekler, yani indirme kuyruğunu sürükle ve bırak işlemlerini kullanarak kolayca yeniden düzenleyebilirsiniz.

Valve tarafından vurgulanan bir diğer özellik, kullanıcılar içeriğin başlığının yanındaki i-simgesinin üzerine geldiğinde görüntülenen yeni bir ipucudur. Güncellemeye dahil olan içerik türlerini görüntüler, ör. oyun içeriği, indirilebilir içerik veya atölye içeriği.

"Haberleri görüntüle" düğmesi, oyun için en son yama notlarını içeren bir bindirmeyi açan bir "Yama Notları" bağlantısına değiştirildi, ancak yalnızca yayıncının/geliştiricinin Steam'in etkinlik sistemine yama notları gönderdiği oyunlar için. Yama notları yalnızca güncellemeler için görüntülenecektir.

Yeniden tasarlanan Steam indirme sayfası, kullanılabilirliği önemli ölçüde iyileştirdiği için doğru yönde atılmış bir adımdır. İndirme yöneticisini hiç açmayan kullanıcılar değişiklikten yararlanamayacak, ancak aynı anda birkaç oyun veya güncelleme indirirseniz, indirmeler üzerinde daha fazla kontrole ve bireysel güncellemeler hakkında daha fazla bilgiye sahip olursunuz.

Son Haberler