Super Mario Bros.'un Mühürlü Bir Kopyası 2 Milyon Dolara Satıldı

Super Mario Bros.'un Mühürlü Bir Kopyası 2 Milyon Dolara Satıldı
1985'in klasik unvanının kartuşu, Nintendo Eğlence Sistemi için yapıldı. Mühür bozulmamış oyun bozulmamış durumda. Video oyunu derecelendirme kuruluşu...

1985'in klasik unvanının kartuşu, Nintendo Eğlence Sistemi için yapıldı. Mühür bozulmamış oyun bozulmamış durumda. Video oyunu derecelendirme kuruluşu Wata tarafından 9.8 A+ olarak derecelendirildi. New York Times, önceki rekor sahibi bir müzayede yoluyla satılmış olsa da, en son işlemin bir tür benzersiz olduğunu vurguluyor.

Oyun, Rally adlı bir koleksiyon varlık şirketine aitti. Değerli koleksiyonlar satın alır ve daha sonra sıradan insanların bu eşyadan bir pay almasına izin verir. Dışarıdan bir varlık belirli bir ürünü satın almak için teklifte bulunduğunda, yatırımcılar teklifi kabul etmek veya reddetmek için kendi aralarında oy kullanırlar.

Bu durumda Rally, Super Mario Bros. kartuşunu Nisan 2020'de 140.000 dolara satın almıştı. Aynı yıl şirkete 300.000 dolarlık bir teklif geldi. Ancak, yatırımcılar teklifi reddetti ve kopyayı bir yıldan fazla tuttu. Son olarak, anonim kalmak isteyen bir alıcı 2 milyon dolar ödemeyi teklif etti. Bu sefer, yatırımcıların yaklaşık yüzde 75'i anlaşmaya yeşil ışık yaktı.

Ralli, eski model arabalar, çizgi romanlar, kitaplar, oyunlar, tarihi belgeler ve kitaplar gibi çeşitli öğelerle ilgilenir. Değerli eşyalarından bazıları, Bağımsızlık Bildirgesi, 1955 Porsche 356 Speedster, 1977 Star Wars #1 Çizgi Roman Kitabı ve Woz tarafından imzalanmış 1976 Apple I Computer'ın bir kopyasıdır.

Son Haberler