Surface Duo 2 Testleri Snapdragon 888 SoC ve 8GB RAM'i Doğruladı

Surface Duo 2 Testleri Snapdragon 888 SoC ve 8GB RAM'i Doğruladı
2019'da Microsoft nihayet ilk Android telefonunu, yani Surface Duo adlı çift ekranlı bir cihazı tanıttı. Cihaz, eleştirmen incelemeleri ve ticari performans...

2019'da Microsoft nihayet ilk Android telefonunu, yani Surface Duo adlı çift ekranlı bir cihazı tanıttı. Cihaz, eleştirmen incelemeleri ve ticari performans açısından yetersiz kalırken, çoğu kişi onu şık form faktörü için övdü. Bir aydan biraz daha uzun bir süre önce, yaklaşmakta olan Surface Duo 2'nin sözde görüntüleri sızdırıldı ve bazı donanım değişiklikleri, özellikle de kamera iyileştirmeleri hakkında bir ipucu verdi. Şimdi, telefon bazı önemli özellikleri doğrulayan Geekbench'te görüldü.

Burada görülebilen Geekbench raporu, Surface Duo 2'nin tek çekirdekte 1.091 ve çok çekirdekte 3.517 puan aldığını gösteriyor. Referans olarak, Samsung Galaxy S21+ 5G sırasıyla 972 ve 3052 puanlarına sahiptir. Benzer şekilde, OnePlus 9R sırasıyla 940 ve 2.970'te listeleniyor. Bu, Surface Duo 2'den iyi bir performans gösterse de, Geekbench puanlarının mutlaka gerçek dünya performansının göstergesi olmadığını ve bir cihazın lehine oldukça kolay bir şekilde manipüle edilebileceğini belirtmek önemlidir.

Belki de daha ilginç bitler, cihazın dahili parçalarıyla ilgilidir. Karşılaştırma, Surface Duo 2'nin bir Snapdragon 888 yonga setine ve 8GB RAM'e sahip olacağını gösteriyor. Bu, Snapdragon 855 ve 6GB RAM ile piyasaya sürülen Surface Duo üzerinde oldukça büyük bir yükseltmedir. Kıyaslamayı çalıştırırken, iddiaya göre Android 11 çalıştırıyordu, ancak elbette bu, Android 12'nin genel kullanılabilirliğe ulaşması ve Surface Duo 2'nin piyasaya çıkmasıyla değişebilir.

Yine, Geekbench'teki özelliklerin değiştirilebileceğini hatırlamak önemlidir, ancak Windows Central bunların gerçekten de Surface Duo 2'nin özellikleri olduğunu onayladı. Ahizenin bilinen diğer özellikleri arasında standart bir ana kamera, bir telefoto lens ve bir ultra geniş atıcı içeren üçlü kamera dizisi yer alıyor. Bu, birinci nesil Surface Duo'da bulunan hayal kırıklığı yaratan kamera üzerinde büyük bir yükseltmedir.

Son Haberler