T-Mobile, Kullanıcı Verilerine Yetkisiz Erişimi Onayladı

T-Mobile, Kullanıcı Verilerine Yetkisiz Erişimi Onayladı
Hafta sonu bir veri ihlali raporlarının ardından, T-Mobile bir siber güvenlik olayını araştırdığını doğruladı. Pazartesi günü yayınlanan bir güncellemede...

Hafta sonu bir veri ihlali raporlarının ardından, T-Mobile bir siber güvenlik olayını araştırdığını doğruladı. Pazartesi günü yayınlanan bir güncellemede şirket, birinin bilgisayar sistemlerine yetkisiz erişim sağladığını, ancak herhangi bir müşteri verisinin çalınıp çalınmadığını henüz belirlemediğini söyledi.

Taşıyıcı, "Erişim elde etmek için kullanılan giriş noktasının kapatıldığından eminiz ve yasa dışı olarak erişilen herhangi bir verinin doğasını belirlemek için sistemlerimizdeki durumla ilgili derin teknik incelememize devam ediyoruz" dedi.

Anakart, Pazar günü veri ihlali haberini ilk kez duyurduğunda, yaklaşık 30 milyon T-Mobile müşterisinin bilgileri, dark web'de Bitcoin'de yaklaşık 270.000 dolara satılıyordu. Bir bilgisayar korsanı, 100 milyondan fazla kişiye bağlı sosyal güvenlik ve IMEI numaralarını aldıklarını söyledi. 2021'in ikinci çeyreği itibarıyla T-Mobile'ın 104,7 milyon abonesi vardı. Taşıyıcı, soruşturmasını tamamlayana kadar "etkilenen kayıtların sayısını veya başkaları tarafından yapılan açıklamaların geçerliliğini doğrulayamadığını" söyledi. Durum hakkında daha fazla bilgi edindiğinde, T-Mobile müşterilerle proaktif bir şekilde iletişim kurmayı vaat ediyor.

Son Haberler