Telefonunuz Olmadan WhatsApp Kullanma Dönemi Başladı; İşte Detaylar

Telefonunuz Olmadan WhatsApp Kullanma Dönemi Başladı; İşte Detaylar
Aylar önce WhatsApp'ta çoklu cihaz desteği için bildirdiğimiz özellik, nihayet iPhone için popüler mesajlaşma uygulamasının kararlı sürümüne geliyor...

Aylar önce WhatsApp'ta çoklu cihaz desteği için bildirdiğimiz özellik, nihayet iPhone için popüler mesajlaşma uygulamasının kararlı sürümüne geliyor ve WhatsApp hesabınıza 4 adede kadar cihaz bağlamanıza izin verecek. telefon çevrimiçi. XDA-Developers'ın haberine göre bildirdiğine göre, özellik artık iPhone'daki kullanıcılara yaygın olarak sunuluyor.

iPhone için WhatsApp sonunda uzun zamandır beklenen çoklu cihaz desteği özelliğine kavuşuyor

WhatsApp for iPhone sürüm 2.21.180 artık "Bağlı cihazlar" bölümündeki özelliğe sahip ve bu özellik hala betada olmasına rağmen, bu nedenle resmi değil, WhatsApp'ın beta programının bir parçası olmadan bile test edebilirsiniz ( şu anda oldukça uzun bir süredir kayıtlara kapalı). Bu, bu özelliğin nasıl çalıştığını test etmek isterseniz, bunu hemen şimdi iPhone'unuzdan yapabileceğiniz anlamına gelir.

WhatsApp'taki "Bağlı cihazlar" bölümünden Çoklu cihaz beta sürümüne katıldığınızda, mevcut tüm bağlantılı oturumlarınızdan çıkış yapacaksınız ve bağlı tüm cihazlarınızda QR kodunu tekrar taramanız gerekecek.

Ardından, sohbet servisinin mesajlarınızı senkronize etmesi birkaç saniye sürecek ve mesaj sayısına ve mesaj geçmişinize bağlı olarak senkronizasyon için gereken süre değişecektir. Senkronizasyon tamamlandıktan sonra, bağlı cihazlarınızı telefonunuzun çevrimiçi veya çevrimdışı olmasına bakılmaksızın kullanabileceksiniz. Bu değişiklikten önce, hizmet, uçtan uca şifreleme için kullandığı için başka bir cihazdan sohbet ediyorsanız, telefonun açık ve çevrimiçi kalması gerekiyordu.

Hesabınızla aynı anda en fazla dört ayrı cihazı bağlayabileceğinizi ve bu ek cihazların hiçbirinin telefon olamayacağını unutmayın. Yalnızca bir ana cihaz (telefon olabilir) ve diğer cihazlar örneğin bilgisayar veya tablet olabilir, bağlama hakkınız vardır. Ancak şimdilik tabletler henüz desteklenmemektedir, bu nedenle yalnızca bilgisayarları bağlayabilirsiniz: Windows PC veya Mac. Ancak bu, bir bilgisayarda çalışan ve iki bilgisayarı (örneğin biri iş için, biri kişisel şeyler için) olan kişiler için hoş bir ektir.

Tabii ki, kararlı sürümde görünmesine rağmen özelliğin kendisi hala beta aşamasında ve çok cihazlı betaya katılmanız gerekiyor. Bir şekilde test edeceğiniz gerçeği göz önüne alındığında, WhatsApp, tüm özelliklerin tam olarak istendiği gibi çalışmayabileceğini akılda tutmanızı önerir. Çalışmayabilecek bir şey, bağlı bir cihazdan WhatsApp'ın eski bir sürümünü kullanan kişileri aramaktır.

Şu anda, bunun küresel bir sunum mu yoksa coğrafi kısıtlamalı mı olduğu hakkında hiçbir bilgi yok. Erişiminizin olup olmadığını kontrol etmek için iPhone'unuzda WhatsApp 2.21.180 sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun. Henüz sahip değilseniz, büyük olasılıkla yakında alacaksınız.

Dört gözle bekleyeceğiniz diğer faydalı WhatsApp özellikleri

WhatsApp, son aylarda birçok yararlı özellik eklemek ve sohbet hizmetini olabildiğince kullanışlı ve iyi hale getirmek için çok çalışıyor.

Kısa süre önce, WhatsApp'ın şu anda üzerinde çalıştığı yararlı bir özellik, yani sohbet geçmişinizi bir Android cihazdan bir iPhone'a aktarma seçeneği hakkında rapor vermiştik. Şu anda, iPhone'dan Android'e böyle bir geçiş aracı var (yalnızca Samsung telefonları destekleniyor olsa da) ve yakında tam tersi geçiş özelliğini de görebiliriz.

Ek olarak, WhatsApp yakında profilinizdeki "Son görülme"nin herkes tarafından görülmesini isteyip istemediğinizi seçmenize izin verecek. Bu, uygulamada aktif durumunuzu kimlerin göreceğini ve kimlerin görmeyeceğini doğru bir şekilde yapılandırmanıza yardımcı olur.

Son Haberler